Antalya’daki avcılığa teknoloji darbesi Antalya’daki avcılığa teknoloji darbesi

Antalya’nın popüler gezi noktaları ve mekanlarının başında gelen Işıklar Caddesi, Kaleiçi, Karaalioğlu Parkı, Saat Kulesi gibi bölgelere her gün binlerce vatandaş geliyor. Araçlarıyla bu bölgelere gelen vatandaşların karşılaştıkları en büyük problemlerden biri de park yeri bulmak oluyor. Ücretsiz park yeri arayan vatandaşlar gezecekleri yere yakın olması nedeniyle çevredeki mahalle aralarına park ediyor. Ancak sokaklarda çok fazla park halinde araç olması nedeniyle sokaklardan geçmek hem sürücüler için hem de yaya vatandaşlar için zorlaşıyor. Özellikle Kaleiçi ve Karaalioğlu Parkına yakın bölgelerde ikamet eden vatandaşlar sokaklarına park eden araçlara tepki gösteriyor.

gencil mahalle park

SÜRÜCÜLER PARK EDECEK YAYALAR YÜRÜYECEK YER BULAMIYOR

Antalya merkezindeki en ünlü noktalar olan ışıklar caddesi, Kaleiçi, Karaalioğlu gibi bölgelere araçları ile gitmek isteyen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle çevredeki mahallelere yönelen sürücüler sokak sokak arabalarını park edecek yer arıyor.

77Cbb238 1917 4E34 9Cb6 545F4595C828

Mahalle aralarına park eden sürücüler nedeniyle mahalle sakinleri isyan ediyor. Özellikle Karaalioğlu parkına yakın olan Gençlik Mahallesi 1326 sokakta yoğun bir park trafiği görülüyor.

Bazı sürücüler apartmanların arka kısmında yer alan özel park alanlarına dahi aracını park ediyor.

ısıklar park yeri sorunu

Sokağın iki tarafının da araçlarla dolu olması nedeniyle trafik tek yönlü ilerleyebiliyor. Aynı zamanda sokaktan bebek arabası bisiklet gibi araçlarla geçmek isteyen vatandaşlar da karşıdan araba gelmesi halinde kaldırıma çıkacak alan bulmakta zorlanıyor.

ANTALYA MERKEZDE NERELERDE PARK YERİ VAR?

Antalya Kaleiçi ve Karaalioğlu gibi bölgelere en yakın park alanı Cumhuriyet caddesi no:67’de yer alıyor. Bu bölgelere yürüme mesafesinde olan otoparkta günlük ve saatlik olarak farklı tarifeler uygulanıyor.

Antalya BB kapalı otoparkı Fevzi Çakmak caddesi no:15’de yer alıyor. Merkezdeki popüler mekanlara ve ziyaret noktalarına yakın olan otoparkta gişelerden ödeme yapılıyor.  Otoparkın 24 saat açık olduğu biliniyor.

D J I 0008.00 25 08 24. Still015 Scaled

Merkezi konumdaki bir diğer otopark Çarşı Otoparkıdır. Tahıl Pazarı Mahallesi 457. Sokakta yer alan otoparkın kapanış saati 21:00 olarak belirlenmiştir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Katlı Otoparkı Kışla’da yer alıtyor.  Merkezdeki konumu sebebiyle popüler ziyaret noktalarına yürüme mesafesinde Şht. Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi üzerine yer alıyor.

antalya bb otopark

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait merkezdeki bir diğer otopark da Antalya Büyükşehir Belediyesi Şarampol Yeraltı Katlı Otoparkıdır. Tonguç Caddesi no:75’de yer alan otoparkın kapanış saati 22:00 olarak belirtilmiştir.

Belediye otoparklarının yanı sıra merkezi konumlarda özel işletmelere ait farklı fiyat tarifeleriyle hizmet veren otoparklar bulunmaktadır.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA