Kocaeli’nde devam eden 16. Sekapark Yağlı Güreşleri’nde ilginç bir eşleşme yaşandı. 3 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Balıkesir Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri’nde yolları kesişmişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi başpehlivanı İsmail Balaban güreşlerde ilk turda Ramazan Bircan’, ikinci turda kardeşi Turan Balaban’ı, çeyrek finalde Ünal Karaman’ı yarı finalde de Enes Doğan’ı mağlup ederek adını finale yazdırmıştı.

Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim

Rakibi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Güreşçisi Hamza Özkaradeniz ise ilk turda Arif Akın’ı yenmişti. İkinci turu kura ile geçen Özkaradeniz çeyrek finalde Yalçın Öncül’ü, yarı finalde ise Recep Taslak’ı mağlup etti.

Ismail Balaban Manavgat Guresleri

GÖMEÇ'TE SERT GÜREŞLER YAŞANDI

Finalde İsmail Balaban ile Hamza Özkaradeniz karşılaştı. Güreş hayli sert geçti. Hatta İsmail Balaban’ın kaşında bir açılma oldu. İsmail Balaban’ın son derece etkili bir güreş ortaya koyarken, Hamza Özkaradeniz ise defansif bir güreşi ortaya koydu. Güreşler sırasında pasif güreştiği gerekçesiyle Hamza Özkaradeniz iki kez de de ihtar aldı. İsmail Balaban güreş sırasında rakibin paçasını yakalamak isterken, kayınca güreşi kaybetmişti.

Hamza Ozkaradeniz Başpehlivan (Small)

KOCAELİ’DE YENİDEN KARŞILAŞTILAR

Bu yıl 16. düzenlenen Kocaeli Sekapark güreşlerinde ilk turda İsmail Balaban ile Hamza Özkaradeniz karşılaştı. Normal süresinde yeniş olmadı ve güreş puanlamaya gitti. Puanlama sırasında İsmail Balaban Hamza Özkaradeniz’i bastırmak istedi. Uzun bir mücadeleden sonra Hamza Özkaradeniz kurtuldu. Ancak İsmail Balaban kule hakemine itirazda bulundu. Bunun üzerine kule hakemleri VAR’da inceleme yaptı. Yaklaşık 7 dakika süren inceleme sonrasında hakem heyeti İsmail Balaban’ı karşılaşmanın galibi olarak ilan etti.

BALABAN YOLUNA DEVAM ETTİ, ÖZKARADENİZ ELENDİ

Böylece İsmail Balaban şanssızlıkla kaybettiği Balıkesir Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri’nin intikamını alarak adını 2. tura yazdırdı.  Hamza Özkaradeniz ise CW Enerji Ligi 3. Haftasını puansız kapatmış oldu. Hamza Özkaradeniz 3 puanda kalarak önümüzdeki yıl yapılacak olan Kırkpınar Güreşleri’ne katılmayı da riske soktu.

Muhabir: AYŞEM SİCİM