Merakla Beklenen Joker 2 Filmine Yaş Sınırı

Ressam Çağrı Ergin kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, hayatı ve biyografisi Ressam Çağrı Ergin kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, hayatı ve biyografisi

Arthur Fleck’in hayatına odaklanılan ve dünya genelinde büyük ses getiren Joker filminin devam halkası olan "Joker: Folie à Deux", 4 Ekim 2024'te gösterime girecek. Filmin hikayesine dair detaylar açıklanmamış olsa da, Joker'in müzikal elementlere sahip bir drama filmi olacağı belirtiliyor.

Amerikan Sinema Filmleri Derneği (The Motion Picture Association), film için yaş sınırı belirledi ve "R Rated" kategorisine dahil edildi. Bu derecelendirme, 17 yaş ve üstü yetişkinlere yönelik filmler için kullanılıyor ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor.

Filmin içeriğinde cinsellik, çıplaklık ve şiddet gibi unsurlar bulunduğu için bu derecelendirmeyi aldığı belirtiliyor. Serinin ilk filmi, 1 milyar 74 milyon 458 bin 282 dolar gibi büyük bir hasılat elde ederek tüm zamanların en yüksek hasılatlı filmlerinden biri olmuştu.

Filmde, Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Catherine Keener, Jacob Lofland ve Harry Lawtey gibi isimlerin yer alacağı açıklandı.

İlk Filme Dair Bilgiler

İlk Joker filmi (2019), aslında devam filminin planlanmadığı bir yapım olarak başladı. Ancak film, dünya çapında büyük bir başarı elde ederek 1 milyar doların üzerinde bir hasılat elde etti ve Joaquin Phoenix'in En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazanmasıyla birlikte devam filminin yapılma ihtimali ortaya çıktı.

Warner Bros tarafından yapımcılığı üstlenilen ilk Joker filmi, DC evreninin en ünlü kötü karakterlerinden biri olan Joker’in trajik hikayesini konu alıyordu. Komedyen olmaya çalışan ve yarı zamanlı palyaçoluk yapan Arthur Fleck karakterinin psikolojik sorunlarını işleyen film, karanlık ve dramatik tonuyla eleştirmenlerden ve seyircilerden büyük beğeni toplamıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ