Kahve Dünyası markası, sosyal medyadaki birtakım iddialarla gündeme geldi ve marka hakkında çeşitli eleştiriler yapıldı. Bu gelişmenin ardından Kahve Dünyası kimin sorusuyla birlikte özellikle de Türkiye’ye ait bir marka olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak edildi.

Kahve Dünyası, Türkiye genelindeki şubeleri ve ürünleri ile ülkenin en çok tercih edilen zincir kahvecisi olarak bilinmektedir. Kahvelerinin yanı sıra; artık çikolatacı olarak da tanınmaktadır.

Peki, Kahve Dünyası kimin? Birçok markanın farklı sebeplerle boykot edildiği günümüzde, Kahve Dünyası’nın Türk malı olup olmadığını da araştırdık…

Kahve Dunyasi Kimin 2

Kahve Dünyası Kimin?

Kahve sektöründe Türkiye’de uzun yıllara dayanan bir geçmişi olan Kahve Dünyası bilinirliğe sahip bir markadır. Son günlerde ise Kahve Dünyası’nın kimin olduğu merak edilmektedir. Sadece kahveleriyle değil, lezzetli çikolataları ile de birçok kişinin sevdiği bir marka olan Kahve Dünyası sahibinin kim olduğu da vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır.

Kahve Dünyası, Türkiye’nin öncü kahve markalarından biri olarak günümüzde hem yurt içi hem yurt dışı olmak üzere 250’den fazla şubesi bulunuyor. 2004 yılında İstanbul’da bir dükkanla başlayan yolculukları, 2024 yılında ise ülke sınırlarının ötesine taşınmıştır.

Geleneksel Türk kahvesinden espresso bazlı gurme tatlara sahip kahvelere, aromalı filtre kahvelerden, paketli kahvelere kadar 50’den fazla çeşit içecek menülerinde yer almaktadır. Kahve Dünyası kimin diye sorulduğunda ise Türkiye’nin en büyük kakao üreticisi olarak bilinen Altınmarka Grubu olarak cevaplamak mümkündür.

Altınmarka Şirketler Grubu’nun markası olan Kahve Dünyası, kendi üretimini yapmaktadır. Hem kahvelerini hem çikolatalarını hem de diğer ürünlerini üretebilecekleri bir fabrikayla sektörde yer almaktadır.

Kahve Dünyası kimin sorusu da Altınmarka Şirketler Grubu olarak cevaplanmaktadır. Bir diğer merak edilen Kahve Dünyası İsrail markası mı sorusuna dair de soru işaretlerini de giderelim…

Kahve Dunyasi Kimin 4

Kahve Dünyası Türk Mü?

Kahve Dünyası Türk malı mıdır da vatandaşların aklına takılanlar arasında yer almaktadır. Markalar çeşitli sebeplerle zaman zaman boykot edilmektedir. Son günlerde ise Türk vatandaşlarının İsrail ürünlerini ve bu ürünleri satan markaları boykot ettiği biliniyor. Bu sebeple Kahve Dünyası Türk mü değil mi diye de merak ediliyor.

Kahve Dünyası markası, Altınmarka Şirketler Grubu bünyesinde yer almaktadır. Markanın ait olduğu şirketin merkezi İstanbul’da yer almakta; Kahve Dünyası da kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Kahve Dünyası’nın hem kurucu üyeleri hem de yöneticileri Türk vatandaşları olduğu için markanın da Türk malı olduğunu söyleyebiliriz.

Kahve Dünyası Hangi Ülkenin?

Kahve Dünyası İsrail’in mi sorusu ise markaya dair en merak edilenler arasında bulunuyor. Fakat Kahve Dünyası, bir Türk markasıdır.

Kahve Dunyasi Kimin

Altınmarka Grubu Kimin?

Altınmarka Grubu Şirketleri kimin sorusu, bizi Altınkılıç ailesine götürüyor. Birol Altınkılıç’ın başında bulunduğu Altınmarka Grubu, 1992 yılında kurulmuştur. Bir aile şirketi olan Altınmarka, 1994 yılında yüksek teknolojiye sahip kako işleme tesisi de kurarak kakao ürünü imal etmeye başlamıştır.

1994 yılından bugüne değin de hem Türkiye hem de dünyadaki çikolata, ilaç ve kozmetik üreticileri için kakao üretmektedir. Ayrıca Kahve Dünyası markası için de yurt dışından kakao çekirdeği getirerek bu tesisinde işlemekte ve şubelerinde de kendi işlediği kahveleri kullanmaktadırlar.

Altınmarka Grubu’nun amiral gemisi olarak da bu kakao işletme tesisi bilinmektedir. Hadımköy’deki bu tesis 170 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Nestle, Ferrero gibi birçok ünlü çikolata üreticisinin de en önemli tedarikçileri arasında yer alan Altınmarka Grubu, Birol Altınkılıç’a ait olsa da Kahve Dünyası markasının ulusal ve uluslararası arenada bilinirliği olmasının kaynağının ise Alev Altınkılıç olduğu belirtilmektedir.

Kahve Dünyası kimin sorusuna verdiğimiz ayrıntılı cevapların ardından şimdi de Altınmarka Şirketler Grubu’ndaki önemli isimleri yakından inceleyelim…

Kahve Dunyasi Kimin 6

Birol Altınkılıç Kimdir?  

Ticaretteki başarılarıyla bilinen Birol Altınkılıç, Altınmarka Grubu’nun kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmaktadır. Bünyesinde farklı markalar ve ürünler barındıran şirketin en göz önünde olduğu alan ise çikolata ve kahve sektörüdür.

Kahve Dunyasi Kimin 5

Alev Altınkılıç Kimdir?

Birol Altınkılıç’ın eşi olan Alev Altınkılıç, başarılı bir iş insanıdır. Kahve Dünyası markasının CEO’su ve Altınmarka Kahve ve Kakao şirketinin de yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Mersin’e yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe günü Mersin hava durumu! Mersin’e yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe günü Mersin hava durumu!

Kuruculuğunu Birol Altınkılıç’ın yaptığı Altınmarka grubu, Alev Altınkılıç’ın fikirleriyle hızla büyümüştür.

Kahve Dunyasi Kimin 7

Dilara Altınkılıç Kimdir?

Birol ve Alev Altınkılıç’ın kızları ve Altınmarka Şirketler Grubu’nun veliahtı olan Dilara Altınkılıç, Boston Bentley Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. 2009 yılında şirkete dönerek Detay Gıda’da CEO’luk görevini üstlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kahve Dünyası kimin sorusunun yanı sıra diğer merak edilenler de aşağıdaki gibidir:

Kahve Dünyası Kahvesini Nereden Alıyor?

Kahveseverlerin en merak ettiği konular arasında içtikleri kahvenin çekirdeğinin nereden geldiği de yer almaktadır. Kahve Dünyası ise Brezilya, Kolombiya, Guatemala, Kosta Rika ve Kenya gibi kendine has aroma ve karakteristik özelliklere sahip yöresel kahve çekirdeklerini Türkiye’ye getirerek üreticiliğini yapıyor.

Kahve Dünyası Kaç Şubesi Var?

Kahve Dünyası Türkiye’deki 250’den fazla şubesiyle 7 bölgede de hizmet vermektedir.

Kahve Dünyası kimin sorusunu ayrıntılarıyla yanıtladık!

Muhabir: Nihat Toklu