Ölümsüzleşen müziğiyle kulaklarda iz bırakan ‘Tosca’ operası, 4 Mayıs 2024 Cumartesi akşamı saat 20.00’da Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde sezonun sın temsilini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Dramatik opera denince ilk akla gelen eserlerden biri olan ‘Tosca’ operası Yiğit Günsoy’un rejisi ve ünlü İtalyan Orkestra Şefi Lorenzo Castriota’nın yönetimiyle sanatseverlerle buluşacak. 1800’lü yılların Roma’sında geçen opera eserinin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait. Aşkının büyüklüğünden kıskançlığına yenik düşen Tosca’nın ve ressam sevgilisi Cavaradossi’nin sonu kanla biten aşk hikayesi

YETENEKLİ SANATÇILAR SAHNE ALIYOR

Aşk Hikayesi (1)

‘Tosca’ operası, yetenekli opera sanatçısı Tosca ve ressam sevgilisi Cavaradossi’nin aşkının, kıskançlığın ve ihanetin kıskacında geçen çarpıcı hikayesini ele elıyor. ‘Tosca’ operasının başrolleri; Tosca, Bilge Yılmaz, Cavaradossi, M. Burak Pektaş, Scarpia, Serhat Konukman, Angelotti Alaaddin Ataseven, Sagrestano, S. Onur Alpaslan, Spoletta, Mustafa Özşamlı ve Sciarrone, M. Yusuf Yıldız tarafından canlandırılacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu’nun Koro Şefliğini Mahir Seyrek’in üstlendiği eserin Başkemancısı, Fahrettin Arda olacak. Eserde Çocuk Korosu Şefliğini Sinem E. Ulusoy üstleniyor.

BİLETLER SATIŞTA

Aşk Hikayesi (3)

Antalya, Manavgat’ta o günler başladı… Üç gün sürecek Antalya, Manavgat’ta o günler başladı… Üç gün sürecek

4 Mayıs 2024 Cumartesi akşamı saat 20.00’da sahnelenecek ‘Tosca’ operasının biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuş olup, biletler Antalya Opera ve Balesi Gişesinden hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebilir. 

Kaynak: BÜLTEN