Cansu Taşkın hakkında Yılmaz Erdoğan suç duyurusunda bulundu mu, neden mahkemelik oldular? Cansu Taşkın hakkında Yılmaz Erdoğan suç duyurusunda bulundu mu, neden mahkemelik oldular?

Su Burcu Yazgı Coşkun kimdir?

Su Burcu Yazgı Coşkun, 15 Nisan 2005 tarihinde İstanbul'da doğmuş Türk bir oyuncudur. Anne tarafından Arnavut kökenli olan oyuncu, baba tarafından Antalyalıdır. Oyunculuk kariyerine 2011 yılında başlamış ve çeşitli dizi, sinema ve televizyon filmlerinde yer almıştır.

Kariyerinde önemli roller üstlenen Su Burcu Yazgı Coşkun, Kardeşlerim dizisindeki Asiye Eren karakteriyle öne çıkmıştır. Ayrıca Sana Bir Sır Vereceğim, Aşk Yeniden, Karadayı, Kırmızı Oda gibi dizilerde de rol almıştır.

2012 yapımı Dabbe 3: Bir Cin Vakası ve 2018 yapımı Bizi Hatırla gibi sinema filmlerinde de yer alan Su Burcu Yazgı Coşkun, oyunculuk kariyerinde başarıyla ilerlemektedir.

Oyunculuk performansıyla ödüller kazanan Su Burcu Yazgı Coşkun, 2021 TV Gündemi Ödülleri'nde Sezonun En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü kazanmış ve diğer pek çok ödül ve adaylık elde etmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ