Bilal Yiğit Koçak kimdir?

Bilal Yiğit Koçak, 12 Ekim 1995 tarihinde Samsun'da doğmuş Türk bir oyuncudur. İlköğretim ve lise eğitimini Samsun Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünden mezun oldu. Oyunculuk eğitimini Akademi 3,5'ta almıştır.

İnternet dünyasında Vine fenomeni olarak tanınan Bilal Yiğit Koçak, 2017 yılında Seni Kimler Aldı dizisiyle televizyon dünyasına adım atmıştır. Ardından, 2019 yılında Kimse Bilmez dizisinde rol almış ve dikkat çekmiştir. 2020 yılında Gel Dese Aşk dizisinde Onur karakterini canlandırmıştır. Günümüzde ise Kardeşlerim dizisinde Ömer Eren karakterini başarıyla oynamaktadır.

Cansu Taşkın hakkında Yılmaz Erdoğan suç duyurusunda bulundu mu, neden mahkemelik oldular? Cansu Taşkın hakkında Yılmaz Erdoğan suç duyurusunda bulundu mu, neden mahkemelik oldular?

Oyunculuk performansıyla öne çıkan Bilal Yiğit Koçak, 2021 Uluslararası Altın Ege Ödülleri'nde "Yılın Parlayan Erkek Oyuncusu" ödülünü kazanmıştır. Ayrıca GQ Türkiye Men of The Year Ödülleri'nde "Yılın Yükselen Yıldız Erkek Oyuncusu" seçilmiştir. Ayrıca 2022 ve 2023 yıllarında Altın Kelebek Ödülleri'nde aday gösterilmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ