Kemer Belediyesi Meclisinde tam bir skandal yaşandı. Meclisteki gündem maddelerinden birisi de lise öğrencilerine ücretsiz servis hizmetinin ihale edilmesine ilişkindi. Seçim öncesi Cumhur ittifakı adayı AK Partili Rahman Şeker’in ücretsiz servis vaadine rağmen 6 Cumhur İttifakı adayı oylamada çekimser kaldı. Meclis sonrası sert açıklamalar yapan Topaloğlu, sosyal medyasından da konuyla ilgili duygusal bir paylaşımda bulundu.

Kemer Belediye Meclisinin Temmuz Toplantisi Yapildi (Small)

TEMMUZ AYI MECLİSİ YAPILDI

Antalya’nın Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Başkanlığı’nda yapılan toplantıda kararların çoğu oy birliği alındı. Sıra lise öğrencilerinin ücretsiz taşınması ihalesinin yapılması konusu gelince ortalık gerildi.

SEÇİM ÖNCESİ VAAT ETTİLER

Cuhmur ittifakı adayı AK Partili Rahman Şeker ve meclis üyeleri adayları seçim gezilerinde Necati Topaloğlu’nun lise servislerini ücretsiz yaptığını, kendilerinin ise sadece lise değil, kreş, ilkokul ve ortaokul servislerini de ücretsiz yapacaklarını vaat ettiler. Hatta Şeker, proje lansman toplantısında da bu vaadini açıkladı.

Baskan Necati Topaloglu (Small)

ÇEKİMSER KALDILAR

Seçimleri CHP adayı Necati Topaloğlu yeniden kazanırken, Cumhur ittifakı adına da Bülent Güllü, Hüseyin Sek, Bayram Karamanlar, Timur Zabitoğlu, Kenan Kar ve Kadriye Şimşek Meclis Üyesi oldular. Ancak son mecliste sadece lise değil, diğer grup okullara da ücretsiz servis koyacağını söyleyen Cumhur İttifakı’nın meclis üyeleri, ücretsiz lise servisi oylamasında çekimser oy kullandılar.

BAŞKAN TOPALOĞLU’NDAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Meclis sonrası açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Ben İlkokulu ve ortaokulu da taşıyacağım ben daha iyisini yapacağım diyen arkadaşlar mecliste lise öğrencilerinin taşınmasına çekimser yani hayır dediler. İyi de ilkokulu taşıyacaktınız, ortaokulu taşıyacaktınız, liseyi taşıyacaktınız da niye sadece liseye bile hayır dediniz. Daha seçim olalı 3 ay oldu. Bir yıl falan değil sadece 3 ay oldu. Verdiğiniz sözleri nasıl unuttunuz?” dedi.

FIKRA İLE ELEŞTİRİ

Bir de fıkra anlatan Başkan Topaloğlu, “Adam berbere gitmiş benim saçlarım ak mı kara mı demiş. Berber birazdan önüne düşer görürsün demiş. İşte daha seçimde ne dediklerini 3 ayda unuttular. Peki bu arkadaşların belediye başkan adayları demiyor mu arkadaş siz ne yapıyorsunuz biz vatandaşa söz verdik demiyor mu?” dedi.

Topaloglu Paylasim Yapti (Small)

SONRASINDA PAYLAŞIMDA BULUNDU

Cumhur ittifakı meclis üyelerine hayli sinirlenen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu bir de sosyal medya paylaşımı yaptı. Topaloğlu’nun paylaşımı şöyle:

Antalya’nın en lüks semtinde vatandaşlar markete hasret kaldı Antalya’nın en lüks semtinde vatandaşlar markete hasret kaldı

“Sevgili Kemer Halkımız. Garibanlığı ve yokluğu yaşamış biri olarak, bir annenin veya babanın evladını okutmak için verdiği mücadeleleri çok iyi bilirim.! Hayatım boyunca her zaman adalet ve eşitlikten yana oldum.  Bir kişinin değil, herkesin yaşam şartlarının iyileştirilmesi için çabaladım. Görev sürem boyunca, Kemer’in her bir ferdine sunduğum ücretsiz hizmetler benim için bir onur kaynağı oldu. Ücretsiz okul servisleri, kırtasiye desteği ve çocuklarımızın geleceği için sunduğumuz daha nice hizmetler, sizlerin daha iyi bir yaşam sürmesi için tasarlandı.  

HİZMETLER ENGEL TANIMAYACAK

Bu hizmetlerin hiçbir engel tarafından durdurulamayacağına inanıyorum ve bu inançla da çalışmaya devam edeceğim. Kemer’in geleceği olan Çocuklarımızın eğitimde eşit fırsatlar yakalaması için verdiğimiz bu mücadelede, kararlılığımızdan asla ödün vermeyeceğiz.! Onların daha güzel bir geleceğe adım atabilmesi için, her bir Evladımızın yanında olacağız. Görevim boyunca Kemer halkının bana verdiği güven ve destekle hiçbir engel çocuklarımız için sunduğumuz hizmetleri durduramayacak. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın, en iyi eğitimleri alarak başarıya ulaşmaları için yanlarında olmaya devam edeceğiz.. Hep birlikte daha güzel bir Kemer inşa etmeye kararlıyız.  Bu yolda hiçbir engel bizi durduramayacak!

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN