Antalya’nın turistik ilçesi Kemer yıllardır özlemini çektiği Adliyesi’ne kavuşuyor. Özel İdare binası içerisinde yer alan Adliye binası zaman zaman Baro tarafından da gündeme getiriliyordu. Daha önce su basan adliyede dosyalar sular altında kalmıştı.

Yaklaşık 20 yıldır gündeme getirilen Kemer Adliyesi bir türlü yapılamadı. 2015 yılında adli yıl açılışında konuşan dönemin Başsavcı Kürşat Kaan Doğan, "Burada adalet hizmetini güçlükle vermeye çalışıyoruz. Kemer'e yeni adliye binası yapılması planlanmaktaydı. Bu proje artık son aşamasına gelmiş durumda” demişti. Doğan bir yıl sonra adli yılı yeni binada açma temennisini iletse de aradan 8 yıl daha geçti.

Mevsimin En Revaçta Etkinliği Yürüyüş İçin Eşsiz Antalya Rotaları Mevsimin En Revaçta Etkinliği Yürüyüş İçin Eşsiz Antalya Rotaları

Adalet Sarayi Yapilacak (Small)

NE ZAMAN TAMAMLANACAK? 

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı tarafından açılan ihale 24 Nisan 2024 günü saat 10.00’da Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılacak. Yeni Adliye binası 10 dönüm arsa üzerine yapılacak. 2 katlı yapılacak olan Kemer Adalet Sarayı’nda bir de bodrum bulunacak. 6 bin metrekare kapalı alanı olacak bina 450 günde tamamlanacak.

AVUKATLAR SEVİNDİ

Adalet Bakanlığı tarafından yeni Adalet Sarayı’nın nerede yapılacağı açıklanmazken, yeni Adliye en çok avukatları sevindirdi. Antalya’ya çok olmasına rağmen Antalya’da bazı avukatlar fiziki şartları çok kötü olduğu için Kemer’de dava almak istemiyordu.

Muhabir: NİHAT TOKLU