Kiraz üreticisi isyan etti’! Kirazın fiyatı 80 TL’ye düştü Kiraz üreticisi isyan etti’! Kirazın fiyatı 80 TL’ye düştü

Orman yangınlarının önlenmesi, olası yangın sayılarının ve şiddetinin düşürülerek çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi, vatandaşlarda orman yangınlarının çıkmasını önleyici bilincin oluşması amacıyla bütün eş zamanlı olarak 'Orman Benim' kampanyası başlatıldı. Kemer'de de Orman İşletme Şefliği koordinasyonunda organizasyon düzenlendi.

TEMİZLİĞE ÖĞRENCİLER DESTEK

Kemerde Orman Temizligi Yapildi 48611 (2) (Small)

Etkinliğe Kaymakam Ahmet Solmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Seyhan, birim müdürleri, Kemer ve Ulupınar orman şeflikleri, siyasi parti başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ile birlikte Kemer Merkez İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Atatürk Caddesi üzerindeki ormanda yapılan temizlikte Orman İşletme Şefliği ekipleri öğrencilere temizlikte yardımcı olurken, Kaymakam Ahmet Solmaz da öğrencilerle sık sık sohbetler etti.

ULAŞIMDA KOLAYLIK

Kemerde Orman Temizligi Yapildi 48611 (Small)

Kaymakam Ahmet Solmaz, etkinlikle ilgili şunları söyledi:

"Bugün orman bilincinin arttırılması hususunda öğrencilerimizle birlikte, yaz sezonunun da başlamasıyla orman yangınlarının önlenmesi amacıyla hem orman temizliği hem de orman yangınları konusunda bilinçlendirmek için bir faaliyet düzenlendi orman şefliğimiz aracılığıyla. Bizler de bu faaliyette öğrencilerimizle birlikte hem sahaya atılmış olan katı atıkların temizlenmesi hem de çocuklarımızın orman bilinci hususunda doğru bilgilere ulaşması konusunda yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

CANLILARI KORUMALIYIZ

Kemerde Orman Temizligi Yapildi 48611 (3) (Small)

Bu ormanlar turizm açısından önemli olduğu kadar bizlerin hayatı anlamında da çok ciddi katkıları olan mekanlar. Oksijen anlamında ve diğer canlıların bir nevi evi sayılacak konumunda. Bizler buraları korumakla sorumlu insanlarız özellikle Antalya bölgemiz, Kemer ilçemiz orman yönünden çok zengin. Bizlere de çok ciddi sorumluluklar düşmekte. Orman içerisinde faaliyetlerde bulunan, piknik yapan ya da herhangi bir spor faaliyetinde bulunan tüm vatandaşlarımızın bu bilinçte olmasını istirham ediyoruz. Çünkü koruyamadığımız her bir canlı bizim hayatımıza olumsuz etkiler de bırakmakta. Orman da bu varlıkların, canlıların en başında gelmekte. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." 

Kaynak: DHA