Kepez Belediyesi’nin eğitim ve bilim alanındaki desteği, öğrencilerin meraklarını canlandırarak onları bilimin büyüleyici dünyasıyla tanıştırmayı amaçlıyor. Bu amaçla yola çıkan Kepez Belediyesi’nin Antalya Bilim Merkezi bünyesindeki Bilim ve Teknoloji Tırı, okullara giderek öğrencileri bilime merak duymaya teşvik ediyor.

Kepezin Mobil Bilim Tiri Okullarda 3 (Small) (Small)

Çocukların bilime karşı ilgisini artırmak ve kişisel yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla harekete geçen Bilim ve Teknoloji Tırı’nın bu sefer ki durağı Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu oldu. 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde okul bahçesine konumlanan Bilim ve Teknoloji Tırı içerisinde öğrenciler, interaktif deneyler yapma, bilim ve teknolojiyle ilgili eğlenceli etkinliklere katılma şansı buldular.

Akdeniz Üniversitesi’nde ajans haberciliği masaya yatırıldı Akdeniz Üniversitesi’nde ajans haberciliği masaya yatırıldı

Kepezin Mobil Bilim Tiri Okullarda 6 (Small) (Small)

Tırın içinde yer alan deneyim alanlarında, öğrenciler basit makinelerin nasıl çalıştığını gözlemlediler, elektrik devreleri oluşturup deneyimlediler ve kimyasal reaksiyonlarla ilgili pratik deneyler yaptılar. Ayrıca, robotik ve kodlama alanlarında da teorik bilgiler edinerek teknolojiyle olan etkileşimlerini artırdılar.

Kepezin Mobil Bilim Tiri Okullarda 7 (Small) (Small)

Etkinliğe katılan öğrenciler ise bilimin pratik uygulamalarını deneyimleyerek daha fazla öğrenme isteği duyduklarını ifade ettiler. Kepez Belediyesi'nin Bilim ve Teknoloji Tırı, gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmayı hedefleyerek şehir genelinde okulları ziyaret etmeye devam edecek.

Kaynak: BÜLTEN