Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı olan Güneş Mahallesi yoğun bir nüfusa sahiptir. Bölgede yaşayan vatandaşlar geçtiğimiz aylarda meydana gelen sel felaketinden büyük zarar gördü. Evlerin ve arabaların sular altında kaldığı mahallede alt yapı sorunları çözülecek mi merak ediliyor. Mahalleden geçen Ay Deresi’nin meydana getirdiği sorunlar da çözüm bekliyor.

650X344 Ay Deresi Icin Yesil Proje Hazir 1610213513276

GÜNEŞ MAHALLESİ SULAR ALTINDA KALDI

Güneş Mahallesi Muhtarı Mehmet Özgan, geçtiğimiz aylarda meydana gelen selde mahallenin olumsuz etkilendiğini belirterek bu tür durumlarda vatandaşların zararlarının tamamen karşılanmadığını dile getirdi.

Antalya'nın mucize bebeği Mercan taburcu oldu Antalya'nın mucize bebeği Mercan taburcu oldu

günes mahalle muhtar

Özgan, “Sel felaketlerinin ardından başlangıçta 20 gün 1 ay kadar mahallede çalışma yapıldı. O da ev, eşya ve malzemelerle alakalı. Mesela yüzlerce araç sular altında kaldı bu zararları kaskosu olanlar karşılayabildi. ” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

kepez sel

“AY DERESİ TEMİZLENMELİ”

Muhtar Özgan, Güneş Mahallesinde bir başka sorun olan Ay Deresi’ne dikkat çekti. Ay Deresi’nin suyu Akdeniz Şifa Hastanesi’nin oralardan geçerek Kütükçü’ye ulaşır ve Mehmet Altay Caddesi’nde toplanır. Orta refüjden dereye inen su Düden Çayı’na karışır. Burada önü kapanan su birçok probleme neden oluyor.

ayderesi

Güneş Mahallesi Muhtarı Mehmet Özgan bu bölgede yapılan çalışmaları şöyle aktardı: “Mahallenin içinde şu anda çalışma yok. Sadece Ay deresi’nde Devlet Su İşlerine ait olan bir kanal var. O da devlet su işleri tarafından değil de Asat ve Büyükşehir Belediyesi tarafından bir miktar temizlendi. Tamamı değil. Özellikle Ay Deresi’nin Devlet Su İşlerini ilgilendiren kısmının bir an evvel temizlenmesini isterim. Düden çayına kadar temizlik yapıp bu suyun önünün açılması mahalle için önemlidir. Bu konuyla ilgili ilerde bir başvurumuz olacaktır.”

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA