Türkiye’nin geleneksel sporu olan ve her başpehlivanın kendisine hedef olarak koyduğu Kırkpınar’da altın kemer sahibini bulacak. 4 Temmuz 2024 Perşembe günü ön eleme ile başlayan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalistler belli oldu.

Yarı final öncesi Kırkpınar’da kürsü yapmış olan Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil gibi isimler yarı finale kalamadan elendiler.

Huseyin Gumusalan

YARI FİNALE KİMLER KİMLERİ YENEREK GELDİ

Hüseyin Gümüşalan: İlk turda güreş yapmadı, ikinci turda Seçkin Duman’ı, 3. turda Mustafa Doğan Özkaya’yı, çeyerk finalde Ali Gürbüz’ü mağlup etti.

Yusuf Can Zeybek: İlk turda güreş yapmadı, 2’nici turda Kürşat Şevki Korkmaz’ı, 3. turda Yıldıray Akın’ı, çeyrek finalde ise Mutafa Arslan yendi.

Mustafa Taş: İlk turda güreş yapmadı, 2’nci turda Turan Balaban’ı, 3. turda Orhan Okulu’yu mağlup ederken, çeyek finalde ise Enes Doğan’ı geçti.

Serhat Gökmen: İlk turda güreş yapmadı, ikinci turda Hasan Cengiz’i, 3. turda Osman Kan’ı mağlup etti. Çeyrek finalde Hamza Özkaradeniz ile karşılaşan Serhat Gökmen bu karşılaşmyı da kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Mustafa Tas Baspehlivan (Small)

YARI FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Hüseyin Gümüşalan, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş Serhat Gökmen.

Yusuf Can Zeybek Antalya

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

Hüseyin Gümüşalan - Yusuf Can Zeybek

Mustafa Taş - Serhat Gökmen

Serhat Gokmen Golkoy (Small)

İKİ GÜREŞTE PUANLAMADA SONUÇLANDI

İki güreşte de başpehlivanlar kontrollü güreşince iki güreş de puanlamaya kaldı. Hüseyin Gümüşalan Yusuf Can Zeybek karşılaşmasında Hüseyin Gümişalan puanlama öncesi ihtar aldı. Aynı şekilde Serhat Gökmen Mustafa Taş müsabakası da ağır tempoda gidince Mustafa Taş'da ihtar ile uyarıldı. Puanlama da aynı durum sürünce bu kez hem Mustafa Taş'a hem de Serhat Gökmen'e birer ihtar verildi. 

Mersin’in köylerinde unutulmaz anlar yaşanacak… Mersin’in köylerinde unutulmaz anlar yaşanacak…

ÖNCE MUSTAFA TAŞ KAZANDI

Puanlamada Mustafa Taş rakibine birden bastırdı. Serhat Gökmen savuşturmak istese de başarılı olamadı ve 50'nci dakikada güreş sonuçlandı ve ilk finalist Mustafa Taş oldu. 

YUSUF CAN ZEYBEK FİNALDE

Bu güreşin sona ermesi ile birlikte Yusuf Can Zeybek ile Hüseyin Gümüşalan arasındaki güreş de hızlandı. Yusuf Can Zeybek tempoyu yükseltirken, Hüseyin Gümüşalan'da kontraataklarla karşılık verdi. Hüseyin Gümşalan'a puanlamada bir ihtar daha aldı ve 2 ihtarı oldu.  Kendisinde hayli iri olan rakibini bastırmayı başaran Yusuf Can Zeybek, rakibini sır üstü yazaparak adını finale yazdırdı.    

Muhabir: AYŞEM SİCİM