Geçtiğimiz yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci olarak Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı ünvanını kazanan Yusuf Can Zeybek, bu yılda 663’üncüsü düzenlenen Kırkpınar er meydanında ikinci zaferini de ilan etti. Hüseyin Gümüşalan ve Mustafa Taş gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak başpehlivanlığa uzanan Zeybek, böylelikle ikide iki yaptı.

Antalya trafiğinde hayat duruyor… Vatandaşlar çözüm önerisi bekliyor Antalya trafiğinde hayat duruyor… Vatandaşlar çözüm önerisi bekliyor

100. YILI BAŞPEHLİVANI

Yusuf1 (Small)

Önümüzdeki yılda Kırkpınar’da yine birinci olup ‘Altın Kemeri’ ebedi olarak Antalya’ya getirmek istediğini belirten başarılı güreşçi Yusuf Can Zeybek, “Türkiye Cumhuriyeti’mizin kuruşunun hem 100’üncü hem de 101’inci yıllarında Kırkpınar Başpehlivanlığı’nı kazandım. Özellikle Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivanı olmak, benim için aynı bir gurur ve onur oldu” diyerek şöyle devam etti:

ŞİMDİ HEDEF ÜÇTE ÜÇ

Yusuf2 (Small)-1

“Bu kış çok ağır bir çalışma süreci geçirdim ve 5 ayrı kamp yaptım. Burada ikinci kez üst üste başpehlivan olmak istiyordum. Allah’ın izniyle de bunu başardım. Şimdi ise tek bir hedefim var, o da seneye de Kırkpınar’da birinci olup Altın Kemeri ebedi olarak Antalya’mıza getirmektir. Çünkü Antalya’ya bir kemer borcumuz var. Bunun içinde daha çok çalışıp, daha çok emek vereceğim.”

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ