663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalin adı belli oldu. Yarı finalde Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup eden Yusuf Can Zeybek ile Serhat Gökmen’i mağlup Mustafa Taş karşı karşıya gelecekler. Ancak güreşler henüz başlamadan bir kazananı vardı. Her iki yağlı güreşçi de Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü (ASAT)’ın güreşçisi.  Bu nedenle de daha güreşler kazanmadan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek güreşleri kazanmış oldu.

Kirkpinar Yagli Guresleri 20222 (Small)

3 YILDIR FİNAL OYNANMADAN KAZANIYOR

Son yıllarda yağlı güreşlere büyük yatırım yapan Muhittin Böcek bunun semeresini de görüyor. 2019n yılında göreve gelen Başkan Muhittin Böcek ilk kez Kırkpınar Yağlı Güreş kemeri ile 2022 yılında buluştu. 2022 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT güreşçileri Cengizhan Şimşek ile Mustafa Taş finali oynamıştı. Finali Cengizhan Şimşek kazanmasına rağmen sonradan doping kontrolü yapılmak için bulunamadığından Cengizhan Şimşek’in kemeri Mustafa Taş’a veriliyordu. Ancak iki pehlivanda Başkan Muhittin Böcek’in başpehlivanıydı.

Kirkpinar 2023

2023’DE YİNE KAZANDI

2023 yılında 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bu kez yine ASAT’ın iki başpehlivanı finalde karşı karşıya geldi. Bu kez de İsmail Balaban ile Yusuf Can Zeybek finalde karşı karşıya geldi. Finali Yusf Can Zeybek kazanırken Muhittin Böcek bir kez daha altın kemere ulaşıyordu.

Antalyalı Megastar Ali Gürbüz Manavgat’ın rövanşını Aybastı’da aldı… CW Enerji Ligi’nde son mağlubiyetini Manavgat’ta o başpehlivandan almıştı… Antalyalı Megastar Ali Gürbüz Manavgat’ın rövanşını Aybastı’da aldı… CW Enerji Ligi’nde son mağlubiyetini Manavgat’ta o başpehlivandan almıştı…

Kirkpinar Muhittin Bocek

BÖCEK’E EBEDİ KEMER

Bu yıl yapılan 663’ncü Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin finaline ASAT başpehlivanları Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş kaldı. Böylece Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 3’ncü kez altın kemeri almış oldu. Bu duruma dikkat çeken güreş severler, “Başkan Muhittin Böcek’e ebedi kemer vermek lazım” şeklinde espri yaptılar.

Muhabir: AYŞEM SİCİM