Antalya’da 12 Nisan 2024 ünü meydana gelen teleferik kazası sonrası bilgi vermesi için davet edildiği Antalya Adalet Sarayı’nda tutuklanan Mesut Kocagöz tam bir aydır içeride.

ANET Genel Müdürlüğü görevinden istifa ettikten sonra 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kepez Belediye Başkanı seçilen Kocagöz’ün teleferik kazasının yapım hatasından kaynaklandığı bilirkişi raporunda ortaya konulmasına rağmen halen tutuklu bulunuyor.

MECLİSTE DUYGUSAL ANLAR

13 Mayıs 2024 günü yapılan Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Kocagöz’ün fotoğrafı meclis üyelerinin bulunduğu sıraya konuldu. Kocagöz’ün fotoğrafını gören meclis üyeleri duygusal anlar yaşadılar. Kocagöz bu meclis toplantı salonu kurulduğundan beri Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi. Başkan Kocagöz gerek Menderes Türel döneminde gerekse Muhittin Böcek döneminde başkanvekili olarak defalarca meclisi yönetmişti.

Mesut Kocagoz Meclis (Small)

KOCAGÖZ İÇİN ADALET VURGUSU

Mecliste Kocagöz için CHP’li meclis üyeleri adalet vurgusu yaparken, MHP’li Meclis Üyeleri de destek verdiler. Fotoğraflı eylem bazı kesimlerinde, “Başkana ölü muamelesi yapıyorlar” şeklinde tepkisine neden olsa da CHP İl Başkanı Nail Kamacı, konuyu bu şekilde sıcak tutmaya çalıştıklarını belitti. Benzer bir eylem Meclis’te TİP’liler tarafından tutuklu bulunan Can Atalay için yapılmıştı.

Manavgat’ta dev proje halka duyuruldu… Manavgat yenilenecek Manavgat’ta dev proje halka duyuruldu… Manavgat yenilenecek

Mustafa Adigüzel Dn Kocagöz Aciklamasi (Small)

SAĞLIK DURUMU İYİ DEĞİL

İleri derece şeker hastası olduğu bilinen Başkan Kocagöz’ün sağlık durumunun da iyi olmadığı belirtildi. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Kocagöz’ü ziyaret ettikten sonra bir tv programında açıklama yaparak şunları söyledi:

“Ben dün bir ziyaret yaptım. Şu anda cezaevinde tutuklu olan Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ü ziyaret ettim. Öncelikle şundan başlayayım; sağlığı iyi değil. Diyabeti vardı, şu an akciğer enfeksiyonu var. Benim yanıma nefes nefese geldi. Soğuk soğuk terliyordu. Durumu çok kötü. Neden hastaneye gitmiyorsun dediğimde şunu söyledi; ‘Ben haksız yere buradayım ve elim kelepçeli bir resim çıkarsa, bu görüntü uzun süre akıllardan çıkmaz’. Bu siyasi bir kararla tutuklu. Bu sürecin siyasi olduğunu düşünüyorum. Ben rehin olarak görüyorum. Bu Kepez halkının cezalandırılmasıdır.”

Başkan Kocagöz'ün 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmasına kadar tutuklu kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Muhabir: NİHAT TOKLU