Türkiye’nin gözde turistik bölgelerinden birisi olan Antalya’da, çöp kovalarının bulunduğu alanlarda bile çöplerin yerlere saçıldığı fotoğraflandı.

Kepez ilçesi Şelale mahallesi Hürriyet caddesi yolu üzerinde, çöp kovası bulunmasına rağmen çöpler yerlere saçılmış duruyor. Bölgede yaşanan bu durum hem çevre kirliliğine hem de görüntü kirliliğine neden oldu.

Çöp kovası bulunan alanlarda dahi çöplerin yerlere atılması, çevre temizliğine verilen önemin eksikliği ve yetkililerin ilgisizliğini gösteriyor. Bu durumun çözümü için durumdan şikâyetçi olan yerel sakinler yetkililerin daha fazla çöp kovası yerleştirmesi ve çevre bilincinin arttırılması adına eğitimler düzenlemesi gerektiğini belirtti. Çevre kirliliğinden dolayı görüntüden ve kokudan rahatsız olan bir çevre sakini, “Antalya, doğal güzellikleri ve turistik cazibesiyle ön plana çıkan bir şehir olmasına rağmen, bu gibi yakışmayan çevre sorunlarının ortadan kaldırılması için herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor” diye konuştu. AYŞEM SİCİM