Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili mesai bitiminden sonra mavi bayrak kuralları hiç sayılıyor. Sahilde akşamüzeri seyyar satıcılar başta olmak üzere geceyi geçirmek için çadırlar kuruluyor. Sahilde yasak olan her şey maalesef uyarılara rağmen yapılıyor. Vatandaşlar, Konyaaltı Sahili’nin akşamları denetlenmesi gerektiğini söyledi

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/konyaalti-sahil-1-Small.jpg KONYAALTI AKŞAM DA DENETLENMELİ 1

Konyaaltı sahilinde akşamüzeri sabah sökülen çadırlar yeniden kurulurken, yasak olan hayvanlar turistlerin arasında uyarılara rağmen denize sokulup pisliği sahilde bırakılıyor.  Gece içilen su, soda ve alkol şişeleri sahile atılıyor. O bölgeden hiç durmadan çalışan temizlik görevlileri çöp toplamak için adeta birbirleriyle yarışıyor.  Aslında bu tür kendini bilmez magandalar ve mavi bayrak kurallarına uymayanlara para cezası uygulanmasını isteyen vatandaşlar, “ Bu sahilde sadece yerliler yaşamıyor. Turistlerde var. Ülkemize döviz getiriyor. Güvenlik üst düzeyde onun için emniyet teşkilatına teşekkür ederiz. Hem sahilden hem de denizden polis kendini gösteriyor ve sürekli mini araçlarıyla güvenlik turları atılıyor. Başıboş köpekler toplanmalı. Çadır kuranlara para cezası uygulanmayı, yerleri kirletenler ve çöp atanlarda o anda para cezasına çarptırılmalılar. Vatandaş olarak bazen temizlik görevlilerine yardımcı oluyoruz. Gündüz olduğu gibi akşamda zabıta ekiplerince bölge denetlensin.” Şeklinde konuştular.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/konyaalti-sahil-2-Small.jpg KONYAALTI AKŞAM DA DENETLENMELİ 2

NÖBETÇİ ZABITA SİSTEMİ

Bölgede oturan vatandaşlar, sandalye ve masalarını alıp sahilde vakit geçirip, müzik dinleyerek hoşça vakit geçirirken, çocuklar salıncaklar keyif yapıyor. Gündüz her hangi bir sıkıntı yaşanmadığına dikkat çeken Aliye Poyrazoğlu, Yaman Çetintaş, Gülsüm Uyar, Demir Aksıran, Süleyman Parlak nöbetçi zabıta sisteminin getirilmesini isterken,” Çöp atanları, mangal yakanları, köpekleri denize sokanları, çadır kuranları seyyar satıcıları zabıtalar sayesinde gündüz pek göremiyoruz. Mesai biter bitmez, sanki bu insanlar, akşamüzeri ortaya çıkıyor. Bu durumdan da hem bizler hem de yöredeki otellerde konaklayan turistler rahatsız oluyor. Gece de zabıta ekipleri görev yapsın istiyoruz” dediler.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/konyaalti-sahil-1-Small.jpeg KONYAALTI AKŞAM DA DENETLENMELİ 3

AYFER ŞİMŞEK / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER