Crowne Plaza Oteli ile Megasaray Westbeach Oteli arasında gerçekleşen kıyı temizliğine Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, TURMEPA Antalya Şube Başkanı Ziya Baykal ile Crowne Plaza Oteli ile Megasaray Westbeach Oteli çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“AMACIMIZ KIYILARI TEMİZ TUTMAK”

Toplanan atıklar, TURMEPA tarafından kayıt altına alınırken, Konyaaltı Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Clean Up The Med (Akdeniz’i Temiz Tutalım) kampanyası, Akdeniz’e kıyısı olan tüm ülkelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilirken konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Setur Marina Müdürü ve aynı zamanda TURMEPA Antalya Şube Başkanı Ziya Baykal, “1995 yılından beri İtalyan Çevre Koruma Örgütü Legambiente öncülüğünde her yıl gerçekleştirilen proje için burada bulunuyoruz. 29 yıldır bu projeyi TURMEPA olarak biz düzenliyoruz.

Turmepa Dto Antalya Temizlik5 (Small)Turmepa Dto Antalya Temizlik1 (Small)

Türkleri alamayan Yunanistan sonu çözdü Türkleri alamayan Yunanistan sonu çözdü

Deniz Ticaret Odamızın desteği ile kıymetli bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Farkındalık yaratmak amacıyla, bölgede yer alan Crowne Plaza Oteli ile Megasaray Westbeach Oteli’nin de desteğini aldık. Amacımız, denizlerimizi ve kıyılarımızı temiz tutma ile ilgili önlemler alabilmek, çöpleri toplarken çevredeki insanların da aynı duyarlılığı erişebilmesi. Katılım gösteren herkese gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

DENİZLERİN TEMİZ TUTMADA HASSAS OLUNMASI GEREKİYOR

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ise bu anlamlı organizasyona verdikleri destekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bugün TURMEPA Deniz Temiz Derneğimizin Konyaaltı sahilinde denizlerimizin temizlemesi konusunda yapmış oldukları farkındalık etkinliğine biz de Deniz Ticaret Odası olarak katıldık ve desteğimizi verdik.

Turmepa Dto Antalya Temizlik5 (Small)

Biz Deniz Ticaret odası olarak her birimiz denizden ekmeğimizi çıkartıyoruz. Denizlerimiz temiz tutmak lazım. Buradan tüm vatandaşlarımıza denizlerimizi temiz tutma konusunda daha hassas olmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

Clean up The Med (Akdeniz’i Temiz tutalım) Projesi, 1995 yılından beri İtalyan Çevre Koruma Örgütü Legambiente öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Projedeki amaç, Akdeniz’deki deniz kirliliğini gündeme taşımak, kirliliğe neden olan faktörlerin azaltılması ve engellenmesi için kamuoyu oluşturarak, deniz kirliliği hakkında farkındalık yaratmak olarak gösteriliyor

Kaynak: TURMEPA Basın/Bülten