Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sonra bir sıkı yönetimde Antalya Valiliğinden geldi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sonra bir sıkı yönetimde Antalya Valiliğinden geldi

Antalya Konyaaltı Belediyesi toplum yararı adına düzenlediği etkinliklerine bir yenisini ekliyor. İlçe halkının yaşam kalitesini yükseltmek ve hastalıkları önlemek adına halkı bilinçlendirmek için harekete geçen Konyaaltı Belediyesi, ilçede “Halk Sağlığı Buluşmaları” başlatıyor. Buluşmaların ilki 17 Mayıs Hipertansiyon Günü’nde Emekli Kahvelerinde gerçekleştirilecek.

Konyaaltinda Halk Sağliği Buluşmalari Başliyor (1) (Small)

TANSİYONLARI ÖLÇÜLECEK

Halk Sağlığı Buluşmaları kapsamında 17 Mayıs Cuma günü (yarın) saat 11.00’de Dahiliye Uzmanı Dr. Mustafa Soytürk Siteler Emekli Kahvesi’nde, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Tunca Pişkin ise Gürsu Sahil Emekli Kahvesi’nde halkla buluşarak hipertansiyonun nedenleri ve korunma yollarını anlatacak. Etkinlikte ayrıca sağlık personeli tarafından vatandaşların tansiyonu ölçülecek.

Konyaaltinda Halk Sağliği Buluşmalari Başliyor (1) (Small)

HALK SAĞLIĞININ ÖNEMİ

Halk sağlığının en önemli amacının bireylerin sağlığını hastalanmadan önce koruyabilmek olduğuna vurgu yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Hastalık için olası risklerin ortadan kaldırılması ya da hastalık gelişmeden müdahale edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Konyaaltinda Halk Sağliği Buluşmalari Başliyor (4) (Small)

Bizler de ilçe sakinlerimizin yaşam kalitesini artırmak adına onları birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da bilinçlendirmek istiyoruz. Ücretsiz gerçekleştirilecek etkinliğimize tüm vatandaşlarımızı bekliyorum” dedi. 

Kaynak: KONYAALTI BELEDİYESİ / BÜLTEN