Konya’nın Selçuklu İlçesi’nde çevre duyarlılığı adına gönüllüler harekete geçti. Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Kent Konseyi çatısı altında faaliyetlerini yürüten Çevre ve Sıfır Atık Platformu gerçekleştirdiği fidan dikimi etkinliği ile çevre duyarlılığına bir kez daha dikkat çekti. Selçuklu Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü’nün koordine ettiği etkinlikte 530 çevre gönüllüsü bin 200 fidan dikti. Etkinlik öncesinde uzman personel tarafından gönüllülere fidan dikimi hakkında uygulamalı olarak bilgi verilerek çevre duyarlılığı ile ilgili hususlara dikkat çekildi.

Antalya’da salatalık üreticileri zarar etti… Üreticiler salatalıkları çöpe döktü Antalya’da salatalık üreticileri zarar etti… Üreticiler salatalıkları çöpe döktü

Selcuklu Cevre Ve Sifir Atik Platformu (Small)

HERKESİ ÇEVRE GÖNÜLLÜSÜ OLMAYA DAVET ETTİ

Selçuklu Belediyesi’nin çevre konusunda en duyarlı belediyelerden bir tanesi olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz aracılığıyla çevre ile ilgili faaliyetlerimizde binlerce çevre gönüllüsünü Konya’mızda, Selçuklumuzda bir araya getirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımız çerçevesinde binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda Konya’mızda yeşil dokuyu arttırmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu çerçevede Sarayköy Mahallemizde Çevre Gönüllüleri Halk Ormanı’nda 530 çevre gönüllümüzün katılımıyla bin 200 adet fidanı toprakla buluşturduk.

Selcuklu Cevre Ve Sifir Atik Platformu Fidan Dikimi (Small)

Yaptığımız çalışmaların dışında park bahçeler ekiplerimiz ağaç dikmeye, fidan dikmeye yıl boyunca devam ediyor. Yıl boyu 12 aya yayılmış bir vaziyette bu etkinliklerimiz, organizasyonlarımız devam ediyor. Etkinliğimize katılan tüm çevre gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimizi çevre gönüllüsü olmaya ve karbon ayak izini silmeye davet ediyorum” sözlerine yer verdi.

Kaynak: İHA