Dış İşleri Bakanlığı ve Kore Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Küresel Liderlik Programı kapsamında  Türkiye'yi ziyaret eden Kore Heyeti, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne de nezaket ziyaretinde bulundu. Güney Kore Daire Başkanları Heyeti’ni Antalya Büyükşehir Belediyesi ziyaretini Başkan Muhittin Böcek’i temsilen Turizm Danışmanı Osman Ayık ve Başkan Danışmanı Ayşegül Şahin Pencik ağırladı. Belediye Encümen odasında gerçekleşen ziyarette iki ülke arasındaki turizm ve tarım faaliyetleri başta olmak üzere dostluk ve iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.

ATSO’da Başkan Ali Bahar için veda töreni ATSO’da Başkan Ali Bahar için veda töreni

Kore Heyeti Ziyareti (6) (Small)

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık, Güney Kore Cumhuriyeti heyeti ile olan ilişkilerin gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  iki ülke arasında gelecekte yapılabilecek ortak projeler ve iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdi. Osman Ayık, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin turizm ve yerel yönetim yapısı ile belediyecilik hizmetleriyle ilgili de Kore heyetini bilgilendirdiklerini belirtti.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Güney Kore heyeti de Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Heyet üyeleri, Antalya'nın tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerinden etkilendiklerini ifade ederek, belediyecilik alanında yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı bulmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BÜLTEN