Okulların yaz tatiline girmesiyle Korkuteli'de camiler çocuk sesleriyle yeniden canlandı. Bu yıl da yaz Kur'an kurslarına 2 bin 473 gündüzlü, 232 yatılı olmak üzere toplam 2 bin 705 öğrenci katıldı. Yatılı olarak 4 hafta, gündüzlü olarak 7 hafta sürecek kurslarda Kur'an-ı Kerim ve dini bilgilerin öğrenilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle öğrencilerin nitelikli ve eğlenceli zaman geçirmesi sağlanıyor. Ayrıca hayırseverler tarafından yapılan ikramlar teneffüslerde öğrencilere dağıtılıyor.

Korkuteli̇ Kurs (1) (Small)

Muğla aşkı Amerika aşkından ağır bastı… Koşa koşa Muğla’ya döndü Muğla aşkı Amerika aşkından ağır bastı… Koşa koşa Muğla’ya döndü

KURAN KURSUNA YOĞUN İLGİ

Kurslar kapsamında camilerde çeşitli yarışmalar ve etkinlikler de düzenleniyor. Bilgi yarışmaları, Kur'an okuma yarışmaları ve çeşitli sportif etkinliklerde başarılı olan çocuklara kitaplar, oyuncaklar ve çeşitli eğitim materyalleri hediye ediliyor. 1 Temmuz'da başlayan yaz Kur'an kursları 16 Ağustos'ta sona erecek.

“BİLİNÇLİ VE SORUMLUK SAHİBİ BİREYLER YETİŞİYOR”

Korkuteli Müftüsü Mustafa Kızmaz, yaz Kur'an kurslarının çocukların dini ve ahlaki gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını belirterek, çocukların küçük yaşlardan itibaren dini bilgi ve ibadet alışkanlıkları kazanmasının, gelecekte daha bilinçli ve sorumlu bireyler olmalarına katkı sağlayacağı vurguladı. Müftü Kızmaz, kursların aynı zamanda çocuklar arasında kaynaşmayı ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendirdiği de ifade etti. 

Kaynak: DHA