TRT1'in reyting rekorları kıran dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi final kararı aldı. Pazartesi akşamlarının ilgiyle izlenen dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin ne zaman ekranlara veda edeceği izleyenler için merak konusu oldu. Peki Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübü final yapacak mı? Ne zaman final yapacak? detaylar haberimizde..

Kudus Fatihi Selahaddin

Kerem Bürsin'in yeni filmi Mavi Mağara ne zaman yayınlanacak? Kerem Bürsin'in yeni filmi Mavi Mağara ne zaman yayınlanacak?

SELAHADDİN EYYÜBİ HİKAYESİ NEDİR?

TRT1 ekranlarının ilgiyle takip edilen ve reyting rekorları kıran dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, yayınlanmaya başladığı günden beri her bölümüyle izleyenlerden tam puan almayı başardı.  1169-1193 yılları arasında Suriye ve Mısır Sultanlığı'nın yöneticisi olan, Eyyubiler devletinin kurucusu Selahattin Eyyubi'nin hayat öyküsünü anlatıyor.

“Cihana adalet Kudüs’e hürriyet” anlayışıyla yola çıkan Selahaddin Eyyübi'nin tek amacı İslam birliğini oluşturmak ve kaybedilen Kudüs’ü Haçlıların elinden geri almaktır. Selahaddin Eyyübi'nin islam için verdiği mücadeleyi konu alan dizinin başrollerinde  Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız gibi ünlü isimler yer alırken, Selahaddin Eyyübi'yi ise yetenekli oyuncu Uğur Güneş canlandırıyor.

Selahaddineyyubi

SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Sevilen dizinin ekranlara verilen son bölümünde Selahaddin Eyyübi, Bernard'ın elinde olan esirleri kurtarmak için Sultan Nureddin ile plan yapmış ve Şam'ın kapılarını açmayı başarmıştı. Fakat Mevdud'un ordunun önünü kesmesi Sultan Nureddin'i zor durumda bıraktı. Sultan Nureddin, Mevdud'un ihanetiyle uğraşırken Şam'ı korunaklı hale getirmeye çalışan Bernard Haçlı ordularını düzenliyordu. Süreyya ve Rabia'yı kurtaran Selahaddin Eyyübi'nin şimdiki hedefi ise Şam'ı geri almak.

Selahaddin1

SELAHADDİN EYYÜBİ FİNAL TARİHİ NE ZAMAN?

TRT1'in reyting rekortmeni dizisinin final yapacak iddiaları gündemi sarsarken elde edilen bilgilere göre her bölümü büyük bir merakla izlenen Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin 28. bölümü ile 10 Haziran 2024'te ekranlara ara vererek sezon finaline gireceği iddia ediliyor.

Muhabir: SİBEL YEŞİL