Antalya’da hava sıcaklıkları birdenbire attı. Geçtiğimiz haftalarda sel felaketleri yaşayan Antalya Nisan ayının ilk günlerine yaz havası ile uyandı. Antalyalılar kış sezonu ardında bırakırken yaz sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya’da belirli bölgelere astığı tabelalar ile ücretsiz halk plajlarını duyurdu.

Buna göre Antalya’daki ücretsiz halk plajları şu şekilde:

KÜÇÜK ÇALTICAK 20 KM

Antalya Kemer istikameti yönünde olan Çaltıcak plajları hem ormanlık alanları hem de denize olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Çaltıcak plajları şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen vatandaşların hem piknik yapıp hem de denize girebileceği bir deneyim sunuyor.

5 202001291658461

BAHÇECİK 28 KM

Beldibi Mahallesinde yer alan Bahçecik plajı çakıl taşlı plaj sevenlerin tercih edebileceği noktalardan biri. Plajda hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı aktivite seçenekleri mevcut. Mavi bayraklı Bahçecik Halk Plajı farklı spor aktiviteleri için olanak sunuyor.

Whats App Image 2023 07 06 At 13.08.52 1024X771

Son dakika... Kepez’de Başkan, meclisten seçilecek… Kepez’in vekil başkanı kim olacak? Son dakika... Kepez’de Başkan, meclisten seçilecek… Kepez’in vekil başkanı kim olacak?

ÇİFTEÇEŞMELER 38 KM

Beldibi mahallesinde yer alan Çifteçeşmeler plajı uzun kumsalları ile dikkat çekiyor. Mavi bayraklı plaj tatilcilerin uğrak noktalarından biri. Bölgede su kayağı, deniz paraşütü, jet ski, dalış gibi çeşitli spor aktivitelerinin yanı sıra tekne turları da yapılıyor.

Whats App Image 2023 07 06 At 13.21.19 1024X578

ÇAMYUVA 51 KM

Kemer’in batısında Çamyuva Mahallesinde yer alan Çamyuva plajı şehrin gürültüsünden uzaklaşıp doğa ile baş başa vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihlerinde biri. Bölgede ormanlık alanlar ziyaretçilerine piknik yapma fırsatı sunarken sahil de güneşlenmek isteyenler için bire bir.

Camyuva Plaji Oteller

ALACASU 53 KM

Alacasu plajı Cennet Koyu olarak da biliniyor.  Kemer’e 20 km mesafede olan plaj, Phaselis Anti Kentine de oldukça yakın. Beydağları’nın çevrelediği Alacasu Cennet Koyu, ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunuyor. İnce sarı kumların kapladığı sahil bölgesi güneşlenmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri. Bölgede tekne turları oldukça popüler. Bunun yanı sıra balıkçı teknelerinin de yer aldığı Alacasu’da taze balık alma fırsatı bulunuyor.

Alacasu Cennet Koyu Tekne Tur 1

BOSTANLIK 56 KM

Kemer Tekirova yolu istikametinde olan Bostanlık Koyu içerisinde antik yapıları barındırması sebebiyle ziyaretçilerine tarihi ve kültürel bir deneyim sunuyor. Ormanlık alanların bulunduğu Bostanlık Koyu’nda doğa ile vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri. Bölgenin kayalık alanlardan oluşması sebebiyle balıkçılık faaliyetleri açısından da elverişli.

Bostanlik Koyu Doga

Antalyaplaj

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA