Antalya’nın Lara bölgesinde dün öğleden sonraki saatlerde meydana gelen yangında hayvanların doğal yaşam alanı tahrip oldu. Ormanda mahsur kalan hayvanlara vatandaşlar yardım etti.

Kunduyangın Hayvanlar (3) (Small)

UZUN UĞRAŞLARLA YAVRU KÖPEK KURTARILDI

Yangın, dün 15.00 sıralarında Muratpaşa ilçesinde yer alan Lara turizm bölgesinde meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü çıkan yangına, Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 2 helikopter, 6 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 1 dozerin yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü TOMA'ları ve arazözler sevk edildi.

Kunduyangın Hayvanlar (2) (Small)

Bölgedeki esnaf ve tatilciler de alevlere su bidonları, yangın tüpleri ve hortumlarla müdahalede bulundular. Yanan alanda mahsur kalan yavru köpeklerin olduğunu söyleyen bir kadın, uzun uğraşlar sonucunda yavru köpekleri yangın alanından çıkardı;

Bu bitkiler sadece Antalya’da var… Antalya'da tehlike büyüyor Bu bitkiler sadece Antalya’da var… Antalya'da tehlike büyüyor

Kunduyangın Hayvanlar (1) (Small)

alevlerin arasında mahsur kalan kaplumbağa ise başka vatandaşların çabaları sonucu yanmaktan son anda kurtarıldıktan sonra üzerine soğuk su dökülerek yeniden hayata döndürüldü. 

Kaynak: İHA