Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nde TMSF’nin kayyım olarak işlettiği Vahdet Süt satışa çıktı. Vahdet Süt Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi 5 Mart 2024 günü satılacak. Satış için teklif 1 Mart 2024 günü saat 17.00’a kadar verilirken, ihale de 5 Mart 2024 günü saat 14.00’de yapılacak. Tesis 84 milyon 505 bin TL artı KDV'den satılacak.

Kapalı Zarf ve Açık Artırma yöntemiyle satılacak olan şirket için 8 milyon 450 bin TL geçici teminat ödenmesi gerekiyor.

İhaleye katılmak isteyenler, şirket ile “Gizlilik Sözleşmesi” imzalamak ve Şirket’in hesabına 5 bin TL yatırarak dekontunu ibraz ederek TMSF’nin Büyükdere Caddesi No: 143 Esentepe Şişli / İstanbul adresinden ihale şartnamesini imza karşılığı alabilecekler.

Satışa konulan varlıklar arasında, Kütahya ili, Tavşanlı ilçesi, Çukurköy Mahallesi, Bahçecik Mevkii, 150 ada, 4 parseldeki 11 bin 381 metrekare arsa üzerinde kurulu ikişer katlı yarı prefabrik mandıra, kazan dairesi binaları ve iki katlı ticari depodan oluşan fabrika binası ve arsası yer alıyor.

Seçim sonrası dolar için 60 lira tahmini, dolar o tarihte rekoru kıracak Seçim sonrası dolar için 60 lira tahmini, dolar o tarihte rekoru kıracak

İHRACAT YAPMIŞTI

TMSF tarafından işletilen Vahdet Süt, 2023 yılının Ağustos ayında, tarihinde ilk kez ihracat yapmıştı. Irak'ta gıda toptancılığı yapan bir firmaya beyaz peynir, kaşar peyniri ve kutulu süt mamulleri ihraç edilmişti.

Muhabir: NİHAT TOKLU