Antalyalı Megastar Ali Gürbüz ile Kırkpınar’ın prensi Yusuf Can Zeybek Aybastı'da kapıştı. Peki erken finali bakın kim kazandı? Antalyalı Megastar Ali Gürbüz ile Kırkpınar’ın prensi Yusuf Can Zeybek Aybastı'da kapıştı. Peki erken finali bakın kim kazandı?

Lösev'in imkanlar dahilinde verdiği hizmetlerden ve bazı konularda Lösev'in önüne çekilen setlerden bahseden LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel "Bağışlarımız iyi veya kötü denemez ama daha çok olmalı" diyerek Türk halkına çağrıda bulundu.

LÖSEV KURBAN BAĞIŞLARI İLE HASTALARA DESTEK OLUYOR

Vatandaşlar tarafından yapılan kurban bağışları ile lösemili çocuklara ve ailelerine destek olan Lösev'in kurban politikasından bahseden LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel "2006 Yılından beri vekaleten kurban kesiyoruz. Vekaleten kesilen kurbanları tamamen dini vecibelerimize uygun ve resmi kurallara göre gerçekleştiriyoruz. Vekaleten kurban ve adak bağışı alıyoruz. Bu seneki vekaleten kurban bedelimiz 12 bin 900 tl oldu. Biz 7 hisse karşılığı bir büyükbaş kesiyoruz. Eğer bazı bağışçılarımız illa küçükbaş istiyorum derse bir miktar küçükbaş kotası da oluyor elbette, ama biz hisse karşılığı büyükbaş kesiyoruz" dedi.

Losante Hastanesi (Small)

KESİMLERDE LÖSEV'İN GÖREVLİ EKİBİ DE YER ALIYOR

Kesimlerinin Türkiye'nin her yerinde et entegre kesimhanelerinde son derece temiz ve son derece hijyenik olarak gerçekleştirildiğini aktaran Uğurel, "Bir imam, veteriner, noter, Lösev’in 2 personeli biri denetçi biri personel olmak üzere kesimhanelerde mutlaka görevli bir ekibimiz oluyor. Almış olduğumuz vekaleten kurban kesimlerinin bir kısmını taze olarak ailelere o anda ulaştırıyoruz. Bayramda ağızları tatlansın diye. Kesilmiş etlerimizin büyük bir kısmını da et entegre firmaları ile anlaşıyoruz ve onlara emanet ediyoruz. Ve yıl içerisinde hastalara yapacak olduğumuz et yardımlarını vereceğimiz zaman firmaya şu günde şu kadar kişiye dağıtım yapılacak lütfen taze et gelsin diye bildiriyoruz. Sonuç olarak et taze taze geliyor ve biz ailelerimize ulaştırıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Lösev Çağrı (1)

"AİLELERİN İHTİYAÇLARINI BELİRLİYORUZ"

Vekaleten kurban kesiminin Lösev için çok önemli olduğunu vurgulayan ve "bunun yanında bayram bağışı altında yine bir hisse bedeli kadar bağış da yapabiliyor. Topladığımız bağışları tedavi gören hastalarımızın eğitim ihtiyaçlarına kaynak olarak kullanıyoruz. Tabi bu bağışları aynı zamanda yıl içinde ihtiyaçlara göre ailelere nakdi yardım olarak da ulaştırıyoruz. Aileleri mutlaka ziyaret ediyoruz. Ve o ziyaretlerde neye ihtiyaç varsa belirliyoruz. Tespitlere göre de yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Nakdi yardım, ayni yardım yapıyoruz" diyen Özlem Uğurel, ihtiyaç sahibi ailelere sosyal desteklerin her zaman yapıldığını belirtti.

Lösev Çağrı (5)

TÜM KANSER HASTALARINA DESTEK

Vakfın kurucu başkanı Dr. Üstün Ezer'in, bütçe olmadığı için yaşanılan kayıpları önlemek amacıyla Lösev'i kuduğunu belirten Uğurel, "Lösev tamamen Türk halkının bağışlarıyla devletten destek almadan yardımlarını ulaştıran bir vakıf, tamamen lösemili çocuklara destek amacıyla kurulmuşken bugün her türlü kanser hastalarına da destek veriyoruz. Tedavide büyük gelişmeler var her şeyi Türk halkının bağışlarıyla yapıyoruz. Türkiye’nin en güvenilir on markasından bir tanesiyiz" dedi.

Lösev Çağrı (6)

LÖSEV'İN ÖNÜNDEKİ ENGELLER

400 yatak kapasitesine sahip Lösev hastanesinde sadece 200 yatağa ruhsat verildiğini ifade eden Uğurel "hastaneyi denetlemeye Sağlık Bakanlığı'ndan heyet gelir, biz tam puan almayı başarırız ama bakın üniversite onayımız var, üniversiteyi kullanmamıza izin vermiyor. Tıp fakültesi hastanemiz var. Kuramıyoruz çünkü YÖK onay vermiyor.

Lösev Çağrı (8)

O ruhsatını vermedikleri hastane Türk halkının hastanesi. Elinde sonunda bu ruhsat da verilecek. Çocuklarımız ücretsiz tedavi oluyor. Ne kadar çok yatak o kadar çok çocuk demek. Çok yoğun bir kampanya süreci yönetiyoruz. Bağışçılarımız bağış yapıyor ama daha çok arttırılması lazım. Maalesef kanser her geçen gün artıyor. Bağışlarımız iyi veya kötü denemez ama daha çok olmalı" diyerek çağrıda bulunmayı ihmal etmedi.

Muhabir: SİBEL YEŞİL