LÖSEV, lösemi ve kanseri atlatmış genç ve çocuklarla moral motivasyon etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Akdeniz Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde organize edilen "İyileşen Gençler ile Çocukların Yelkenle Buluşması ve Yemek Organizasyonu" Turizm Bakanlığı Plajı içerisinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Lösev Akdeni̇z Yelkenli̇ (2)

YELKEN SPORU İLE TANIŞTILAR

Sosyalleşmenin, özgüven kazanımının arttırmasının ve hayata daha hızlı adapte olmanın amaçlandığı bu etkinlikte lösemi tedavisini başarıyla tamamlamış çocuklar ve gençler, yelken sporuyla tanışma fırsatı buldular.

Gün boyu devam eden organizasyonda; yelken aktiviteleri, çeşitli oyunlar ve eğlencelerle çocuklar unutulmaz anlar yaşadı. Günün sonunda düzenlenen yemek organizasyonunda ise katılımcılar keyifli vakit geçirdi. Etkinliğe katılan Hudutlar Mülkü Amiri ve Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyidoğlu, kahramanlarla bir araya gelerek her birine madalya taktı.

Lösev Akdeni̇z Yelkenli̇ (1)

Mersin Büyükşehir Belediyesi imarı duyurdu… Yol haritası açıklandı Mersin Büyükşehir Belediyesi imarı duyurdu… Yol haritası açıklandı

BU ETKİNLİKLER ÇOCUKLARIN İYİLEŞMESİNE DESTEK OLUYOR

Etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri, organizasyonun kendileri için ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu dile getirdiler. Birçok aile, bu tür etkinliklerin çocukların iyileşme sürecinde büyük bir moral kaynağı olduğunu belirtti.

Lösev Akdeni̇z Yelkenli̇ (4)

Akdeniz Yelken Kulübü Başkanı Zülfü Demir, organizasyona katılan tüm genç, çocuk ve ailelerine teşekkür ederek “Çocuklarımızın yüzündeki gülümseme, bizim için en büyük mutluluktur” dedi.

Kaynak: LÖSEV BASIN/BÜLTEN