Antalya Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, görevi devir aldıktan sonraki ilk programını Manavgatlı Şehit Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın kabrine gerçekleştirdi. 4 Nisan 2012 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde hain terör örgütü tarafından şehit edilen Jandarma Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın şehadet yıldönümünde okutulan Yasin’e katılan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, şehidin ailesiyle bire bir ilgilendi. Başkan Niyazi Nefi Kara’ya, eşi Hacer Ceyhan Kara, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar ve Manavgat Belediyesi Meclis Üyeleri de eşlik etti.

Niyazi Nefi Kara Anma (1)

ŞEHİTLER PEYGAMBER MAKAMINDA

Şehidin kabri başında dua eden Başkan Niyazi Nefi Kara, vatan için canını veren bütün kahramanları saygı, minnet ve rahmetle andığını söyledi. Başkan Niyazi Nefi Kara, “Göreve gelmemizin ardından ilk programımızı Manavgatlı şehidimiz Ahmet Ozan Şarlak’ın kabrinde gerçekleştirdik.

Niyazi Nefi Kara Anma (3)

LÖSEV’li çocuklar Akdeniz’de moral buldu LÖSEV’li çocuklar Akdeniz’de moral buldu

Peygamberlik makamından sonraki en büyük makamdır şehitlik. Vatanımız ve bayrağımız için kanının son damlasına kadar savaşan tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Niyazi Nefi Kara Anma (2)

Eli öpülesi ailemize de sabır ve başsağlığı diliyorum. Onlar bize komutanımızın emaneti. Her zaman onların yanında olacağız” dedi. 

Kaynak: BÜLTEN