Manavgat Belediyesi, kültürel etkinlikler ve sanatsal faaliyetleri sayesinde adından sık sık söz ettiriyor. Kültürel etkinliklere verdiği destekler sayesinde adından söz ettirmeyi başaran Manavgat Belediyesi, Side Kültür Evi’nde düzenlenen seramik kursları sayesinde vatandaşlar, kendi seramik eserlerini yaratma fırsatını buluyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni araçlarını filosuna kattı Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni araçlarını filosuna kattı

Seramik Kursu (Small)

Vatandaşlardan yoğun bir talep alan kursta, vatandaşlar kendi eserlerini oluşturarak, hayal dünyasını gerçeğe dönüştürüyor. Birçok ürünü yapma fırsatı bulan vatandaşlar, tabaktan vazoya, vazodan bardağa birçok ürünü kendi hayal gücü ile oluşturarak evlerinde kullanmak için götürme şansını buluyor.

BENZERSİZ ESERLER OLUŞTURULUYOR

Manavgat Belediyesi’nin Side Kültür Evi’nde düzenlediği seramik kurslarında vatandaşlara hem teorik hem de pratik bilgiler sunularak seramik sanatının temel tekniklerini öğrenme imkanı sunuluyor.

Seramik Kursu Manavgat (Small)

Kursa katılım sağlayan vatandaşlar, kilin işlemesi, dekor teknikleri ve renklendirme gibi birçok konuyu öğrenerek kendi isteklerine göre birçok ürünü oluşturuyor. Genç, yetişkin herkesin başvuru yapabildiği kurs sayesinde katılımcılar, seramik sanatının inceliklerini öğrenerek kendi hayal güçleri sayesinde benzersiz eserlerini yaratma imkanı buluyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN