Antalya’nın Manavgat İlçesi 2021 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yangın felaketini yaşamıştı. Yangın 11 gün boyunca devam etmiş birçok yer kül olmuştu. Yangın felaketinin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen devletin derdiği yetersiz desteklerinden dolayı Manavgat kendi imkanlarıyla toparlandı. Ancak tam toparlanma hala gerçekleşemedi. Manavgat Belediyesi yaptıkları projelerle tasarruf ederek, üretim yaptı. Belediye yaptıkları üretimle Manavgat’ı yeniden ayağa kaldırdı. Peki Manavgat Belediyesi ne tasarruflar yaptı?

CHP ayağa kalktı… Adliye önünde Başkan Kocagöz için toplanacaklar… CHP ayağa kalktı… Adliye önünde Başkan Kocagöz için toplanacaklar…

332489 (Small)

İLKE İMZA ATTI

Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Side Mahallesi- Total arkasında yapımına devam ettiği parkta kullanılacak olan spor aleti, ahşap köprü, bank ve pergoleleri kendisi imal ederek montajını yapıyor. Ekipler, son olarak parkta yer alacak olan süs havuzunu da kendi imkanlarıyla yapmaya başladı.

332488 (Small)

Yaptıkları projelerle bir ilke imza attıklarını söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Manavgat Belediyesi olarak yürüttüğümüz bütün çalışmalarımızda üretimi ve tasarrufu ilke edindik. Çalışmalarımızda da buna özen gösteriyoruz. Amacımız Manavgat halkımıza daha az maliyetle daha modern ve daha iyi bir hizmet verebilmek. Kendi öz kaynaklarımızı doğru bir şekilde kullanarak Manavgat halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: AYŞEM SİCİM