Sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olan Narlıkuyu, sepserin havasıyla yaz aylarındaki kavurucu sıcaklardan kurtarıyor. Masmavi deniz manzarasıyla gelen ziyaretçilerini büyüleyen Narlıkuyu, Mersin’in Silifke ilçesinde bulunuyor. Huzur kokan belde, Mersin’in merkezine 85 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Mavi bayraklı plajlarıyla yaz aylarında ziyaretçileri kendisine çekerek eşsiz bir tatil sunuyor. Eşsiz havasının yanı sıra tarihi geçmişi ile ziyaretçilerini çevreleyen belde, misafirlerini son derece mutlu ediyor. Eşsiz manzaralar karşısında nutku tutulan ziyaretçiler, doyasıya bir tatil geçiriyor. Tablolara taş çıkaran manzaralarıyla ünlü olan belde, her gün ziyaretçi akınına uğruyor. Tertemiz deniziyle ve mis gibi havasıyla ruhen dinlenen ziyaretçiler, beldeden mutlu ve dinlenmiş ayrılıyor.

Kara Ağaç Destanı Asiye kimdir gerçek adı ne? Özlem Conker kimdir kaç yaşında aslen nereli evli mi oynadığı diziler? Kara Ağaç Destanı Asiye kimdir gerçek adı ne? Özlem Conker kimdir kaç yaşında aslen nereli evli mi oynadığı diziler?

Masmavi Denizi Limaniyla Unlu Narlikuyu Resim

TATLI VE TUZLU SUYUN BİRLEŞİMİNDE YER ALIYOR

Mis gibi hava eşliğinde balıkçı lokantalarında enfes yemeklerin tadına bakan ziyaretçilerin yemekler karşısında iştahları kabarıyor. Nefes açan havasında uzun yürüyüşler yapan ziyaretçiler bütün bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden atıyor. Tatlı ve tuzlu suyun birbirine karıştığı noktada yer alan beldenin serin sularında yüzerek sıcaktan bunalan ziyaretçiler serinleyerek denizin tadını çıkarıyor. Sıcak havalardan kaçış noktası olan beldede her mevsim balık avlama turları gerçekleştiriyor. Çeşit çeşit balıkların bulunduğu denizden turlar eşliğinde balık avlayan ziyaretçiler, beldenin sunduğu her olanağı kullanıyor.  ŞEYDA TÜTGÜN

Kaynak: ŞEYDA TÜTGÜN