Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde başarı oranı her geçen gün artmaya devam ediyor. 10 ilçede bulunan 18 LGS kurs merkezinde eğitim gören 2 bin 920 öğrencilerden 101’i büyük bir başarıya imza atarak büyük bir gurur yaşattı. Geçen yıl 87 öğrenci yüzde 5’lik dilime girerken, bu yıl ise sayı 101’e yükseldi.

Türkiye’de sistem değişiyor… Parası olmayan okuyamayacak Türkiye’de sistem değişiyor… Parası olmayan okuyamayacak

Destekleme Kurs Merkezi Mersin (Small)

VELİLER MEMNUN

Mersin Büyükşehir Belediyesi, eğitime verdiği önemle adından söz ettirmeye devam ediyor. LGS’ye girecek olan öğrencilere Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde eğitim vererek, destek oluyor. Geçen yıl yüzde %5’lik dilime 87 öğrenci girmişti. Bu yıl ise bu sayı 101’e yükseldi. Velilerin büyük beğenisini toplayan kurs merkezi, ailelerin yükünü hafifletiyor.

Mersin Destekleme Kurs Merkez (Small)

ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK BAŞARISI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şub Müdürü Cem Karakuş, “10 ilçemizde bulunan 18 LGS kurs merkezimizde eğitim alan 2 bin 920 öğrencimizden 101’i yüzde 5’lik dilime girerek büyük bir başarıya imza atmışlardır. Geçen yıl yüzde 5’lik dilimde 87 öğrencimiz yer almaktaydı. 18 LGS kurs merkezimiz öğrencilerimize gerekli tercih danışmanlığı hizmetini verecekler. Ayrıca dışarıdan bizlerden destek almak isteyen vatandaşlarımıza d bu hizmetimizi sunuyoruz” sözlerine yer verdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN