Mersin, nüfusu kalabalık büyük şehirlerden birisi olarak özellikle yaz döneminde pek çok kişinin piknik yeri arayışında tercih ettiği şehirler arasında yer alıyor. Mersin piknik alanları 2024 yılında şehrin çeşitli noktalarında konuşlanmış, denize kıyısı olan pek çok tabiat parkını içermektedir. Bununla birlikte Mersin piknik yerleri için ücretli ve ücretsiz seçenekler mevcut.

Mersin piknik mesire alanları arayanlar için en çok oy alan 10 seçeneği sizlere tanıtıyoruz! Ayrıca Mersin ücretsiz piknik yerleri için de bazı önerilerimiz bulunuyor. Mersin’de deniz kenarı piknik yerleri nerede? İşte yanıtı…

Mersin Piknik Yerleri: En Çok Oy Alanlar Listesi

Mersin, doğası ve güzellikleriyle Akdeniz’in en önemli şehirlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şehir genelinde piknik yapabileceğiniz doğal güzelliklere sahip pek çok alan bulunurken, aile ve arkadaş grupları için çeşitli avantajları da beraberinde getiriyor. Mersin piknik yerleri en çok oy alanlar listesiyle, şehir genelinde tabiat parkı ve mesire alanı olarak ön plana çıkan ve en çok beğenilen yerleri öğrenebilirsiniz.

Özellikle hafta sonu ve tatil günlerinde canlılık kazanan Mersin piknik alanları, şehrin ilçe bazlı olarak pek çok noktasında yer almaktadır. Şehir hayatından uzaklaşarak sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz piknik yerlerini özetliyoruz. İşte Mersin piknik mesire alanları…

İlgili İçerik: Bayramda Mersin’de Gezilecek Yerler: Mersin’de Yapılacak Etkinlikler ve Görülecek Yerler Rehberi!

Mersin Piknik Alanları 2024 Listesi: Ücretli - Ücretsiz 10 Piknik Yeri

Mersin piknik yeri arayışı için şehir genelinde ağırlıklı olarak tabiat parkları ön plana çıkmaktadır. Özellikle sulu piknik yeri arayanlar için cennet konumunda olan Mersin, merkez ve ilçe bazlı olarak pek çok piknik alanını içerisinde barındırıyor. İşte doğası, harika atmosferi ve huzurlu vakit geçirmek isteyenler için ideal ortamıyla Mersin’in piknik yerleri…

Mersin piknik alanları 2024 listesi en çok oy alan 10 yer açısından şu şekildedir:

  • Dikilitaş Tabiat Parkı
  • Aydıncık Tabiat Parkı
  • Karaekşi Mesire Yeri
  • Gümüşkum Tabiat Parkı (Yüzüncü Yıl)
  • Kuyuluk Tabiat Parkı (Mesire Alanı)
  • Pullu Tabiat Parkı
  • Şehitlik Tabiat Parkı
  • Talat Göktepe Tabiat Parkı (Erdemliçamlığı)
  • Kemer Mesire Alanı
  • Dedekavak Piknik Alanı

İşte Mersin piknik yerleri ve özellikleri…

Mersin Piknik Alanlari Dikilitas

1-Dikilitaş Tabiat Parkı

Mersin piknik alanları listesinin ilk sırasında Dikilitaş Tabiat Parkı yer alıyor. Anamur – Bozyazı ilçelerinde yer alan konumu, huzurlu bir vakit geçirmek isteyenler için eşsiz özellikleri içerisinde barındırıyor. Dikilitaş Tabiat Parkı, kamp ya da piknik yapmak isteyenlere özel bir ortam sağlarken, aynı zamanda doğayla iç içe dinlendirici bir vakit geçirmek için de uygun bir yer konumundadır.

Mersin piknik yerleri arayanlar için bu parkta mangal ve barbekü bölgelerinin bulunduğunu söyleyelim. Ayrıca duş ve tuvalet gibi kişisel ihtiyaçlarınız için özel alanlar da bulunmaktadır. Piknik masaları, geçireceğiniz eğlenceli vakitlerde kolaylık sağlamaktadır. Doğaseverler için vazgeçilmez bir destinasyon olan Dikilitaş Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Mersin Piknik Alanlari Aydincik

2- Aydıncık Tabiat Parkı

Mersin’in Aydıncık ilçesinde yer alan Aydıncık Tabiat Parkı, piknik mesire alanı arayanlar için harika bir alternatif konumundadır. Yemyeşil ağaçlarla kaplı olan alan, aynı zamanda denizin eşsiz görüntüsüyle farklı bir anlam kazanmaktadır. Mersin deniz kenarı piknik yerleri arıyorsanız ideal seçim olarak Aydıncık Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

Mersin piknik alanları listesinde bu parkın şehir halkı için oldukça popüler bir nokta olduğunu söyleyebiliriz. Sakin ve huzurlu bir zaman geçirmek istiyorsanız, burada yer alan atmosferden faydalanabilirsiniz. İçerisinde bulunan İncekum Plajı, Mersin piknik yerleri arayanlar için önemli bir avantajdır. Denize girerek serinleme imkanıyla birlikte kamp ve piknik alanları için uygun ortamıyla eşsiz bir deneyim sizleri bekliyor!

Mersin Piknik Alanlari Karaeksi

3- Karaekşi Mesire Yeri

Mersin piknik mesire alanları listesinin bir diğer üyesi olan Karaekşi Mesire Yeri, Mut ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Doğanın kalbinde kuş cıvıltılarına ek olarak akarsuların muhteşem sesiyle piknik deneyimi için uygun bir tercih olan bu mesire alanı, sunmuş olduğu imkanlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Mersin piknik alanları açısından alternatiflerine kıyasla daha avantajlı seçenekler sunan bu mesire alanı, çocuklu aileler için adeta eşsiz fırsatlar sağlıyor!

Eğer Mersin piknik yerleri listesinde çocuk parkı bulunan bir yer arıyorsanız, ilk adresiniz Karaekşi Mesire Yeri olmalıdır. İçerisindeki iki adet çocuk parkı sayesinde çocuklar eğlenceli vakit geçirirken, ebeveynler de piknik yapmanın keyfini sürmekte… Mesire alanı içerisinde birçok çeşme bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz pek çok imkanın olduğunu da söyleyelim.

Mersin Piknik Alanlari Gumuskum

4- Gümüşkum Tabiat Parkı (Yüzüncü Yıl)

Mersin merkeze yakın piknik yerleri arayanlar için bir öneri ile devam edelim: Gümüşkum Tabiat Parkı…

Mersin’de piknik alanları arıyorsanız, merkeze yakın konumu ve sağladığı imkanlarla birlikte en önemli alternatif yerlerden birisi Gümüşkum Tabiat Parkı’dır. Kent dışına çıkmaya vakti olmayanlar için ideal olan bu mesire alanı, denize girme ve piknik yapma olanağını da beraberinde getiriyor. Çocuk oyun alanları, alan içerisindeki büfeler, piknik masaları gibi birçok imkan sizleri bekliyor! Doğayla iç içe huzurlu zaman geçirmek istiyorsanız, Gümüşkum Tabiat Parkı’nda piknik yapabilirsiniz.

Mersin Piknik Alanlari Kuyuluk

5- Kuyuluk Tabiat Parkı (Mesire Alanı)

Mersin piknik alanları listesinde merkeze yakın konumu ile dikkat çeken Kuyuluk Tabiat Parkı’na da yer verelim. Merkezi Mezitli ilçesine yakın olması, en büyük avantaj konumundayken aynı zamanda içerisinde yeşilliklerle dolu bir ortam sağlayan bu park, sizlere huzurlu ve sakin bir dinlenme alanı yaratmaktadır.

Mersin piknik yerleri arayışında olanlar için harika bir alternatif olan mesire alanı, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz pek çok alana sahip. Aynı zamanda çocukların keyifle vakit geçirebileceği oyun parkı alanları da mevcuttur. Dinlenmek, sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek için özetle harika bir yer diyebiliriz…

Mersin Piknik Alanlari Pullu

6- Pullu Tabiat Parkı

Pullu Tabiat Parkı, Anamur ilçesine 8 km uzaklığıyla piknik açısından harika bir yer konumundadır. Yeşilin ve denizin buluştuğu bu muhteşem alan, hafta sonu ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek için ideal bir ortam olarak kabul edilebilir. Mersin piknik alanları arayanlar için önemli bir alternatiftir.

Piknik yaparken denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız, aynı zamanda doğayla geçireceğiniz huzurlu vakitleri piknik ile süslemek istiyorsanız, Pullu Tabiat Parkı’na da mutlaka listenizde yer verin.

Mersin Piknik Alanlari Camdibi2

7- Şehitlik Tabiat Parkı

En çok oy alan Mersin piknik yerlerinden bir diğeri Şehitlik Tabiat Parkı’dır. Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan askerlerin anısına yapılan bu park, mesire alanıyla piknik yapmak isteyen ziyaretçilerine hizmet sağlıyor. Mersin piknik alanları açısından benzersiz manzarasıyla dikkatleri üzerine çeken bu mesire alanı, aynı zamanda ihtiyaç duyulabilecek tuvalet, duş ve piknik masaları gibi alternatifleri de içerisinde barındırıyor.

Yeşilin doğasına şahitlik etmek istiyorsanız ve beraberinde piknik ile keyifli vakitler geçirmek istiyorsanız, gideceğiniz ilk adreslerden birisi Şehitlik Tabiat Parkı olabilir!

Mersin Piknik Alanlari Talat Goktepe

8- Talat Göktepe Tabiat Parkı (Erdemliçamlığı)

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Talat Göktepe Tabiat Parkı, mesire alanıyla piknik severlerin gözde noktalarından birisidir. Bu bölümde yer alan piknik masaları, daha rahat vakit geçirmenizi sağlarken aynı zamanda barbekü alanlarıyla da müthiş bir kolaylık sağlamaktadır. Talat Göktepe Tabiat Parkı içerisinde bulunan çocuk parkları, çocuklu aileler için muhteşem bir fırsat sunmaktadır.

Mersin piknik alanları listesindeki bu parka Erdemli ilçesinden 156 ve 170 no’lu otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Mersin Piknik Alanlari Kemer

9- Kemer Mesire Alanı

Mersin piknik yerleri denildiğinde akla ilk gelen mesire bölgelerinden birisi olan Kemer Mesire Alanı, Aydıncık ilçe sınırlarında bulunuyor. İçerisinde herhangi bir tesisin bulunmadığı bu alan, ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu açıdan Mersin ücretsiz piknik yerleri listesinde de değerlendirilebilir.

Mersin piknik alanları arayanlar için masa, bank ve barbekü alanlarının olmadığını belirtmekte yarar bulunuyor. Doğal olarak tüm malzemeleri kendiniz götürerek kolay bir şekilde burada piknik yapabilirsiniz.

Mersin Kavak Alanlari Dedebasi

10- Dedekavak Piknik Alanı

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Dedekavak Piknik Alanı, akarsu sesine eşlik eden doğasıyla birlikte ziyaretçilerine harika bir deneyim sunuyor. Giriş ücretleri farklı olmakla birlikte minderli ve bank alanları için değişmektedir. Piknik yapmanın haricinde hazır yiyecek siparişi verebileceğiniz pek çok işletme de bulunmaktadır. Bu açıdan Mersin piknik alanları listesinde her türlü imkanı sağlayan ender yerlerden birisidir diyebiliriz.

Mersin piknik yerleri 2024 listesinde en çok oy alan 10 mesire alanını paylaştık. Mersin piknik mesire alanları listesindeki bu 10 yerin birçoğu tesis işletmesiyle ücretli bir şekilde hizmet sağlamaktadır. Bu nedenle Mersin ücretsiz piknik yerlerini ayrıca incelemekte fayda bulunuyor.

Mersin Ücretsiz Piknik Yerleri Hakkında

Mersin piknik alanları için şehir genelinde ücretsiz yerler çok azdır. Özellikle birçok tabiat parkı formatındaki mesire alanları, bir işletme tarafından tesis olarak kullanılmaktadır. Bu da beraberinde Mersin piknik yerlerinin ücretli bir şekilde kullanılabileceği anlamına geliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı… Muğla’nın o sorunu ortadan kalkıyor Muğla Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı… Muğla’nın o sorunu ortadan kalkıyor

Mersin ücretsiz piknik yerleri açısından “Kemer Mesire Alanı” ön plana çıkmaktadır. Ayrıca şehir genelinde pek çok ormanlık alan, ücretsiz bir şekilde piknik amacıyla kullanılabiliyor. Ancak bu konuda orman yasaklarıyla ilgili güncel gelişmeleri takip etmenizde fayda var. Özellikle Mersin piknik alanları yasak mı şeklinde araştırma yaparak bu konuyu öğrenebilirsiniz

Muhabir: Nihat Toklu