Akdeniz’e açılan eşsiz sahilleriyle herkese olağanüstü bir deneyim yaşatan Mersin bu yıl da tatil severlerin favori şehirlerinden birisi. Özellikle yaz tatilini daha sakin bir şehirde geçirmek isteyenler Mersin’i tercih ediyor.

Bu yıl yaz tatilinde Akdeniz’in masmavi sularında bir yolculuğa çıkmak isteyenler Mersin tekne turu fiyatları ne kadar diye merak ediyor.

Mersin’de tekne turu yapmakla ilgili merak edilenlere birlikte bakalım.

Mersin Tekne Turu Fiyatlari

Mersin Tekne Turu Fiyatları

Mersin dünyaca ünlü plajları, benzersiz doğa harikaları ve büyüleyici tarihi eserleriyle yaz tatillerinin vazgeçilmez şehirlerinden birisidir. Antalya ve Muğla’ya kıyasla daha sakin bir tatil deneyimi yaşatan şehirde Akdeniz’in eşsiz sularında yolculuk yapma imkanı da yer alıyor.

Bu nedenle birçok tatil sever Mersin tekne turu fiyatları ne kadar diye merak ediyor. Mersin’de tekne turlarının fiyatları gezilecek yerlere, teknedeki kişi sayısına ve ekstra hizmetlere göre değişiklik gösteriyor. Örneğin; 50 kişi kapasiteli tekne turnalarının fiyatları 10 kişilik teknelere göre daha uyguna geliyor.

Mersin tekne turu fiyatları 2024 yılında ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

  • Mersin tekne turu fiyatları rota, kapasite ve hizmet gibi çeşitli faktörler sebebiyle değişlik gösterse de başlangıç olarak ortalama 500 TL fiyat sunulduğu görülüyor.

Mersin Tekne Turu Fiyatlari 6

Mersin Tekne Turları Nereden Kalkıyor?

Mersin tekne turu fiyatları ne kadar sorusuna yanıt bulanlar turların nerelerden kalktığını da öğrenmek istiyor.

Mersin’de tekne turları limanı olan ilçelerin çoğunda yapılıyor. Özellikle Silifke’nin Taşucu Mahallesi’nden yapılan tekne turları oldukça popüler durumda.

Bunun sebebi de Taşucu’nun Boğsak, Dana Adası, Eğribük ve Barbaros Koyu gibi benzersiz güzelliklere yakın bir konumda bulunması. Ayrıca Erdemli’den yapılan tekne turları da tatil severlerin favorileri arasında yer alıyor.

Mersin Tekne Turu Fiyatlari 4

Mersin'de Yat ve Tekne Turu Ne Kadar?

Yaz tatilini Mersin’de geçirip yılın yorgunluğunu üzerlerinden atmak isteyenler 2024 yılı için yat ve tekne turlarının ne kadar olduğunu öğrenmek istiyor. Mersin’de yat ve tekne turları arasında çok büyük bir fiyat farkı bulunuyor.

2024 yılında Mersin yat turları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Günübirlik yat turları ortalama 4.000 TL’den başlamakta ve hizmet, rota, süre gibi etkenlere bağlı olarak artış gösterebilmektedir.

Ayrıca yat ve tekne turlarında rota, kişi sayısı ve verilen hizmetler de fiyatı büyük ölçüde etkiliyor.

Mersin tekne turu fiyatları ne kadar sorusuna verdiğimiz cevapta fiyatların çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterdiğinden bahsetmiştik. Şimdi de rotalara göre tekne fiyatlarının nasıl değiştiğine bakalım.

Mersin Tekne Turu Fiyatlari 5

Taşucu Tekne Turu Fiyatları Ne Kadar?

Mersin’de tekne turu yapmak isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerden birisi Silifke’nin Taşucu Mahallesi’dir. Taşucu’dan başlayan turlar uygun fiyatlarıyla ön plana çıkıyor.

En Çok Para Kazandıran Meslekler 2024: Türkiye'de ve Dünyada En İyi Kazandıran Meslekler! En Çok Para Kazandıran Meslekler 2024: Türkiye'de ve Dünyada En İyi Kazandıran Meslekler!

Sabah 10:00’da Taşucu’ndan çıkan tekneler, saat 17:30 civarında limana geri dönüyor. Yaklaşık yedi saat süren turlarda hava durumuna bağlı olarak ortalama dört farklı koy ziyaret ediliyor. Bu dört koy arasında genellikle Boğsak, Dana Adası, Eğribük ve Barbaros Koyu yer alıyor. Ziyaret edilen her koyda mola verilerek yolcuların yüzmesi ve koyları keşfetmesi için süre tanınıyor.

Taşucu tekne turu fiyatları güncel olarak şöyledir:

  • Taşucu çıkışlı turlar ortalama 600 liradan başlıyor. Bu fiyata yiyecek ve içecek ücretleri dahil olmuyor. Ayrıca animasyon, dans ve eğlence etkinlikleri de düzenlenen turlarda fiyatlar artış gösteriyor.

NOT: Taşucu’nda tekne dışında yat turlarını da tercih edebilirsiniz. Yat turları ise ortalama 4.000 TL’den başlayıp 20.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Erdemli Tekne Turu Fiyatları Ne Kadar?

Taşucu’nun ardından en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Erdemli’de tekne turlarının fiyatları merak ediliyor. Erdemli tekne turlarında da sabah 10:00’da yola çıkılıp saat 17:30 gibi limana geri dönülüyor. Başta Kızkalesi olmak üzere Narlıkuyu, Ayaş ve Boğsak koyları da ziyaret edilebilir.

Bu turlarda da ziyaret edilen her koyda mola verilerek yolcuların yüzmesi ve koyları keşfetmesi için süre tanınıyor.

Erdemli tekne turu fiyatları başlangıç olarak aşağıdaki gibidir.

  • Erdemli çıkışlı tekne turları ortalama 500 TL’den başlıyor. Bu fiyata yiyecek ve içecekler dahil değil. Ayrıca animasyon, dans ve eğlence etkinlikleri de düzenlenen turlarda fiyatlar artış gösteriyor.

Bu yazımızda Mersin tekne turu fiyatları ne kadar diye merak edenler için Taşucu ve Erdemli tekne turlarına baktık. Sizler de bu yaz sıra dışı bir tatil deneyimi yaşamak için Mersin’i ziyaret ederek Akdeniz’in engin sularında yolculuğa çıkabilirsiniz

Kaynak: HABER MERKEZİ