Tören, akademisyenler, mezunların aileleri ve davetlilerin katılımıyla Mithat Özsan Amfi Tiyatro'da saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Dönem birincisi Dr. Raşit Yaşar Akgül, fakülte kütüğüne ismini çakmasının ardından yaptığı konuşmada, 6 yıllık eğitimini bitirdiklerini söyleyerek, “Ben bugün burada aydınlıklardan bahsetmek ve üzerimizde emekleri örnek insanlara geçici bir veda etmek istiyorum.

Mersin Mezuniyet (2)

İlk başladığımızdaki heyecanlarımız, sevinçlerimiz, kaygılarımız, beklentilerimiz, sorumluluklarımız ile şu an pek çok farklılıklar olsa da temelde görevimiz aynı. Atamız önderliğinde nice insanların üzerine bastığımız bu topraklar şu ana kadar gösterdiğimiz ve ilerde göstereceğimiz özveriler sayesinde yaktığımız meşaleyle insanları aydınlatmaktır görevimiz.

Mersin Mezuniyet (3)

‘Pes’ dedirttiren savunma; ‘Su döktüm yeşerdi’ ‘Pes’ dedirttiren savunma; ‘Su döktüm yeşerdi’

Bu meşaleyi taşımayı görev edinmiş, hepimizin aynı gemide olduğunu bilip, direğe tırmanmaya çalışanlar yerine gemiyi tamir etmeye çalışan herkese saygılarımı sunuyorum” dedi. Konuşmanın ardından Hipokrat Yemini eden mezunlara diplomaları verildi.

Kaynak: İHA