Kutsal topraklara giden hacı adaylarından Mustafa Ay, 15 yıl beklediğini dile getirerek, "Kısmet bugünmüş. Allah izin verirse gidip gelmek nasip eylesin" dedi. Necmettin Devrim de çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Rabbim bizi evine misafir olarak kabul etti, oraya gidiyoruz" şeklinde konuştu. Yaklaşık 8 yıl beklediğini ifade eden Devrim, konuşması sırasında duygusal anlar yaşadı.

Mersin Haci Adaylari (Small)

Hazırlıklarını tamamlayan 39 hacı adayı otobüse binerek kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktı. Hacı adaylarının bazı yakınları ise otobüsün arkasında su döktü.

İkinci el otomobil piyasasında ekspertiz kontrolü giderek önem kazanıyor… Araçlar birçok açıdan kontrol edilmeli İkinci el otomobil piyasasında ekspertiz kontrolü giderek önem kazanıyor… Araçlar birçok açıdan kontrol edilmeli

Mersin Haci Adaylari Yola Cikti (Small)

863 HACI ADAYI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANACAK

İl Müftü Yardımcısı Mahsum Taşçı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2024 yılı Hac organizasyonu ile hacı adaylarını Mersin'den göndermeye başladıklarını belirtti. Dün akşam bir grubu gönderdiklerini söyleyen Taşçı, "Bugün de Adana 5. kafileden 39 hacımızı Hazreti Ebubekir Camii önünden inşallah uğurlayacağız. Yarın akşam da Muğdat Camii avlusundan Adana 7. kafile olarak 180'in üzerinde hacımızı göndereceğiz. Bu vesileyle giden hacılarımıza selametle Mekke'ye Medine'ye varmalarını, menasiklerini ifa etmelerini diliyoruz, salimen ailelerine dönmelerini niyaz ediyoruz" dedi.

Mersinde Haci Adaylari Hacca Gitti (Small)

Mersin'den 423'ü Diyanet İşleri Başkanlığı, 440'ı özel şirket olmak üzere 863 hacı adayının kutsal topraklara gideceği öğrenildi.

Kaynak: İHA