Mansur Yavaş'ın Kızı Armağan Yavaş Kimdir? Kaç Yaşında? Kiminle Evlendi? Mansur Yavaş'ın Kızı Armağan Yavaş Kimdir? Kaç Yaşında? Kiminle Evlendi?

Mersin Mut Belediye Başkanı Murat Orhan,, sokak hayvanlarıyla ilgili yer tahsisi yapılarak hayvan barınağı yapacaklarını söyledi. Orhan, barınakta sokak hayvanların kısırlaştırılacağını belirterek, "Sokak hayvanlarımızla ilgili tabi ki her canlının yaşama hakkının olduğunun bilinciyle hızlıca eksiğimizi gidermeye çalışıyoruz. Yer tahsisi nedeniyle programı biraz gecikti.

Mersin Sokak Hayvanları (1) (Small)

Hayvan barınağı yapmayla ilgili bir yer talebinde bulunduk. Bu yer tabi orman olan bir yer. Bunlar için resmi yazışmalar yaptık. Orman işletme müdürlüğündeki yazımız bölge müdürlüğüne gönderildi. Yerle ilgili tahsis geldiği takdirde, biz en kısa zamanda sokak hayvanlarımıza barınak yapıp kısırlaştırma çalışmasına başlayacağız" dedi.

Mersin Sokak Hayvanları (2) (Small)
Orhan, çalışmayı en kası sürede bitirmeyi hedeflediklerinin altını çizerek şöyle devam etti:
"Kendimiz bu konuda hassas ve duyarlıyız. Daha önceki dönemde yukarıdaki hizmet binamızın olduğu bölgede, buna ilişkin bir barınak çalışması yapmıştık. Fakat o barınak çalışması öyle kaldı yenilenmedi. Fakat inşallah onu dediğim gibi en kısa zamanda yerine getirmeye çalışacağız.

Mersin Sokak Hayvanları (3) (Small)

Bu konuda kendi şahsım olarak da son derece hassasım. Bazı satışlardan elde ettiğimiz gelirleri Kızılay ile sokak hayvanlarına bağışladık. Bu konuda duyarlıyız. Elimizden ne geliyorsa da hızlı bir şekilde yapacağız.”

Kaynak: İHA