Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, yenilenen parklardaki çalışmaları yerinde inceleyip Park ve Bahçeler Müdürü Cem Civaoğlu’ndan bilgi aldı.

MAHALLE PARKLARINDA ÇALIŞMA

 Karaduvar Mahallesi’nde bulunan parkı ziyaret eden Sarıyıldız; “Daha önce belirlenen parklarımızın 4’üne oyun grupları montajı yapıldı. Bu parklarımız Turgut Reis Mahallesi’nde bulunan Romanlar Parkı, Çay Mahallesi Sardunya Parkı, Çay Mahallesi 6408 Sokaktaki yeşil alan ile Huzurkent Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan Uzun Park’tır” dedi.

Mersin’e yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe günü Mersin hava durumu! Mersin’e yağış uyarısı… 25 Temmuz Perşembe günü Mersin hava durumu!

GEDİZ PARKI DA YENİLENİYOR

Karaduvar Mahallesi’nde yapılacak montajın ardından çocuklara çok daha güvenli oyun gruplarını hediye edeceklerini kaydeden Sarıyıldız, “Önümüzdeki günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığından sözünü aldığımız son oyun grubu da Kültür Mahallesi’nde bulunan Gediz Parkına monte edilecek. Ancak bu parkımızın oyun grubu montajının yapılacağı alan yeterli olmadığından öncelikle burada bir alan genişletmesi yapacağız” diye konuştu.

Sarıyıldız, gün içinde mahallede hizmet veren taziye evini de Karaduvar Mahallesi Muhtarı Fikret Altan ile birlikte ziyaret ederek, yapılması gereken bazı çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: İHA