Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ettiklerini belirterek, çalışan annelerin çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdam uzaklaşmalarının önüne geçmeye çalıştıklarını belirtti.

Calisan Anne (Small)

‘Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’nin ikinci döneminde de kadın istihdamına destek verdiklerini ifade eden Bakan Işıkhan, şu ifadelere yer verdi:

Calisan Anneler Icin Devletten 325 Euro Destekannelere Destek Odemesi Basvurusu Nasil Yapil (Small)
“Çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor.

Bakın ünlüler ne için bir araya geldi… O davete ünlü isimler ve sanatçılar akın etti Bakın ünlüler ne için bir araya geldi… O davete ünlü isimler ve sanatçılar akın etti

Calisan Annelere Ozel Tavsiyeler(1) (Small)

Proje kapsamında, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 euro (11 bin 339 lira) destek sağlanacak. Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak.”

Kaynak: İHA