Osman Nuri Çınar ilkokulundaki birinci sınıf öğrencileri artık okur-yazar oldu. Okulun konferans salonunda düzenlenen “OKUMA Bayramında” hem veliler hem de öğrenciler mutluluktan kelebekler gibi uçtu.  1-B sınıfı okuma bayramı törenine Elmalı Kaymakamı Faruk Erdem, Okul Müdürü Ercan Ayaz ile çok sayıda davetli ve minik öğrencilerin velileri katıldı.

Bir gün önceden süslenen okul konferans salonu törende ağzına kadar doldu.  Tören 1-B sınıfı öğretmeni Bayram Öztürk’ün konuşmasıyla başladı. 1-B sınıfı Öğretmeni Bayram Öztürk, minik öğrencilerin çok zeki ve akıllı olduğunu ifade ederek, “Bugün benim için öğrencilerim birer yıldız, yıldızlarım ışıklarım onlar. Öğretmenlik hayatımda okuma-yazmayı en çabuk öğrenen bu yılki öğrencilerim oldu, beni çok şaşırttılar ve heyecanlandırdılar çok mutlu oldum. Öğrencilerime hayatları boyunca başarılar dilerim” dedi.

Cc727E6B 69B9 48C4 Bf56 A799A359D3Ce

OKUMAYI ÖĞRENEN ÖĞRENCİLERE MADALYA

Minik öğrenciler, hazırladıkları şiir ve kısa hikâyeleri sahnede tek tek okurken, veliler mutluluk gözyaşlarına boğuldu. 1-B sınıfı öğrencilerinden Defne Demir’in sunuculuk yaptığı törende başarı ile okumalarını tamamlayan minik öğrencilere okul Müdürü Ercan Ayaz, İlçe Kaymakamı Faruk Erdem ve Sınıf Öğretmeni Bayram Öztürk tarafından madalyaları verildi. İlçe Kaymakamı Faruk Erdem, konuşmasında Okuma-yazmanın önemini belirtirken minik öğrencileri tek tek öperek tebrik etti.

23 Nisan günü YÖK üniversiteler resmi tatil mi, liseler 23 Nisan günü açık mı, tatil mi, ders var mı? 23 Nisan günü YÖK üniversiteler resmi tatil mi, liseler 23 Nisan günü açık mı, tatil mi, ders var mı?

E30238A4 0B6D 4C12 Acda Eb31Ce491D89

VELİLER MUTLULUKTAN AĞLADI

Madalyalarını boyunlarına takarak ailelerinin de ellerini öpen miniklere kitap, defter, kalem, hikâye kitapları ile çok çeşitli hediyeler takdim edildi. 1-B sınıfından olan Defne Demir’in ailesi Fen Bilgisi Öğretmeni olan anne-babası Süleyman ve Damla Demir, mutluluktan gözleri dolarken, çocuklarının okuma-yazma öğrendiğine çok sevindiklerini ifade etti

“Mutlulukların en büyüğünü yaşıyoruz.  Bütün minik öğrencilerin okuma-yazmasını öğrenmede en büyük emeği olan bütün öğretmenlere teşekkür ederiz. Özellikle bu konuda en çok emeği olan 1-B sınıfı öğretmeni Bayram Öztürk’e ayrıca çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular. Osman Nuri Çınar İlkokulu Müdür Ercan Ayaz’da, ilçedeki okullar arasında başarı oranlarının çok yüksek olduğunu bildirdi. 

Kaynak: AYFER ŞİMŞEK