Antalya Büyükşehir Belediyesi eğitime verdiği destekler ile adından sık sık söz ettirmeyi başaran belediyeler arasında yer alıyor. Öğrencilere her türlü desteği sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin yaz tatili boyunca hizmete açık olduğunu duyurdu. İçerisinde birçok imkanı barındıran kütüphane, özellikle gençlerin oldukça ilgisini çekiyor. Telif hakkı olan kitapları E-kitap imkanı ile okurlara sunması ile de oldukça tercih edilen kütüphaneler arasında yer alıyor.

DOĞAN HIZLAN KÜTÜPHANESİ NEREDE?

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi, Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi içerisinde yer alıyor.

Açık adresi ise şu şekilde: Meltem, Sakıp Sabancı Bulvarı No:24, 07030 Muratpaşa/Antalya

Dogan Hizlan Kutuphanesi Nerede (Small)

Akdeniz Üniversitesi’nin o fakültesi ilk beşte yer aldı... Mezunlar iş hayatına atılacaklar Akdeniz Üniversitesi’nin o fakültesi ilk beşte yer aldı... Mezunlar iş hayatına atılacaklar

DOĞAN HIZLAN KÜTÜPHANESİ’NİN ÇALIŞMA SAATLERİ

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi içerisinde hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi Salı-Cumartesi günleri arasında hizmet veriyor. Sabah 09.30’da açılan kütüphane 18.30 saatine kadar hizmet vermektedir.

DOĞAN HIZLAN KÜTÜPHANESİ’NİN HİZMETLERİ NELERDİR?

Okumaya devam et. Öğrenmeye devam et sloganı ile yabancı uyruklu ve yerli vatandaşlara hizmet veren Doğan Hızlan Kütüphanesi her geçen gün gelişen ve büyüyen, nitelik ve nicelik açısından son derece zengin bir koleksiyona sahip. On binlerce kayıtlı üyeye sahip olan kütüphane ayrıca üye olmayan ziyaretçilere de hizmet veriyor.

Dogan Hizlan Kutuphanesi 2 (Small)

Araştırma salonu, okuma salonu ve her mevsim kullanıma açık olan bahçesi ile ziyaretçilerin gözde mekanlarından bir tanesi olmayı başarıyor. Ayrıca zengin bir koleksiyona sahip Çocuk ve İlk Gençlik bölümü de yer almaktadır.

Atatürk Kültür Merkezi girişinden başlayarak kütüphanenin girişine kadar olan kısımda yer alan kılavuz izler sayesinde görme engelli vatandaşların kütüphaneye erişimi kolaylaştırılmıştır. Ayrıca tekerlekli sandalyeye uygun girişler, alçak raflar ve engelli tuvaleti gibi birçok desteği de bünyesinde barındırıyor.

Ödünç alma hizmetinden yararlanmak için kütüphaneye üye olmak gerekir. Üye kaydı için kayıt formu doldurulması yeterlidir. 18 yaşından küçükler için bu formu velileri imzalamalıdır.

Türkiye’nin en seçkin yayınevlerinin telifli eserlerini bünyesinde barındıran zengin E-kitap koleksiyonu, kütüphane web adresini ziyaret eden tüm kullanıcıların hizmetine açıktır.

Dogan Hizlan Kutuphanesi Hizmetleri Nelerdir (Small)

Ziyaretçiler, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tabletleriyle kütüphaneye gelerek kütüphanenin bulunduğu park içerisinde sunulan ücretsiz kablosuz internet hizmetinden yararlanabilirler.

GETEM kurumsal üyeliği ile görme engelli vatandaşlara sesli kitap koleksiyonuna erişim hizmeti sağlanmaktadır.

Aranan kitabın kütüphanede bulunup bulunmadığını öğrenmek için çevrimiçi ortamda katalog sorgulaması yapılabilir.

Üyeler, çevrimiçi ortamda aradıkları kitaplara rezervasyon yapabilir, ödünç aldıkları kitaplar için süre uzatım işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Üyelik ve tüm hizmetler ücretsizdir.

DOĞAN HIZLAN KÜTÜPHANESİ’NİN ÖDÜNÇ ALMA VE İADE İŞLEMLERİ

Kullanıcı türlerine göre ödünç alma sayı ve süreleri şu şekildedir:

Okul öncesi (0-6 yaş) 4 kitap, 20 gün

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 4 kitap, 20 gün

Dogan Hizlan Kutuphanesi (Small)

Üniversite öğrencileri 6 kitap, 30 gün

Yüksek lisans öğrencileri 7 kitap, 30 gün

Doktora öğrencileri, öğretmen ve akademisyenler 8 kitap, 35 gün

Genel kullanıcılar 5 kitap, 20 gün

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN