Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi ve Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, mezun olmaya hak kazanan öğrencilere beyaz baret dağıtıldı.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/baretli-mezuniyet-Small.jpg MMO’dan yeni mezun mühendislere kutlama 1

MMO Antalya Şube öncülüğünde geleneksel olarak gerçekleştirilen törene Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Özen, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Afşin Güngör, bölüm öğretim üyeleri, MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Çok sayıda mezun öğrenciyle birlikte bölüm birincisi ve fakülte ikincisi olan Madagaskarlı Tsanta Ifalana Andriamanantena da baretini alarak mühendis adaylığından makina mühendisliğine terfi etti.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/baretli-mezuniyet-akdeniz-Small.jpg MMO’dan yeni mezun mühendislere kutlama 2

MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, törende yaptığı konuşmada, beyaz baretin önemine vurgu yaparak “Bugün bu törende sizlere Antalya Şubemizin birer beyaz baret hediyesi olacak. Beyaz bareti şantiyelerde, işletmelerde, fabrikalarda mühendisler kullanır. Baret, iş güvenliği açısından koruyucu bir donanımdır. Ancak aynı zamanda beyaz baret, siz mühendislere bazı sorumlulukları da yükler. Beyaz baret takıyorsanız, sizlerle beraber çalışan emekçilere, ekip arkadaşlarınıza adaletli davranmalı, etik ilkeleri her zaman ön planda tutmalı, liyakati gözetmelisiniz. Beyaz baret takıyorsanız, artık yapacağınız her türlü faaliyet, teknik ve bilimsel gerçeklerin ışığında olmalıdır. Kısaca beyaz baret sizi sadece korumayacak, bahsettiğimiz bu sorumluluklarınızı da sürekli size hatırlatacaktır. Ben bugün mesleğe atılarak beyaz bareti takan genç meslektaşlarımı, bu sorumluluklarını meslek hayatları boyunca başarıyla yerine getirecekleri inancıyla tekrar kutluyor, başarılar diliyorum. Ayrıca düzenlenen bu mezuniyet organizasyonlarına Odamızın da dahiline imkân tanıyan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık ve Bölüm Başkanlığımıza da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BÜLTEN