Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin sosyal medyada yaptığı paylaşım gündeme bomba gibi düştü. Muratpaşa Belediyesi, 9 Şubat gecesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde gayri resmi toplantı yapan 34 işçiyi işten attıklarını duyurdu.

Muratpaşa Belediyes Başkanı Ümit Uysal

Muratpaşa Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

Antalya’nın dört bir ucunda çöp krizi yaşanıyor… Antalya’nın o caddesi çöplere esir oldu Antalya’nın dört bir ucunda çöp krizi yaşanıyor… Antalya’nın o caddesi çöplere esir oldu

"31 Mart Yerel Seçimleri öncesi bir grup çalışanımızın, yetkili sendika ve belediyemizin bilgisi dışında, 9 Şubat gecesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyemizde gayri resmi toplantı düzenlendiği tespit edilmiştir. Yapılan toplantı sonrası başta halk sağlığı için zorunluluk olan çöplerin toplanması ve diğer kamu hizmetini engellemeye yönelik birtakım girişimlerde bulunmuşlardır.

A7939Ff147Bd4107A9417B3A3E422Cba

Belediyemizce olayla ilgili titiz bir teftiş süreci yürütülmüştür. Aralarında müdürlerimiz ve birim sorumlularımızın da bulunduğu 89 kişinin ifadesi alınmıştır. Süreç sonunda, "kamu hizmetinin yürütülmesini engelledikleri, iş barışını ve çalışma düzenini bozdukları, kişiler ve kurum hakkında yanıltıcı ve yanlış beyanda bulundukları" gerekçeleriyle 34 çalışanımızın iş akdi feshedilmiştir.

Engelsiz Kafe Yenileniyor 1562054318

Bununla birlikte uyarı ve yevmiye kesme olmak üzere çeşitli disiplin cezaları da uygulanmıştır. Ayrıca, 2 sendika temsilcisinin de bulunduğu Falez A.Ş. Disiplin Kurulu kararıyla, mesai saatlerine uymamak, mazeretsiz olarak işe gelmemek, iş disiplinini bozmak gibi nedenlerle 6 personelimizin de iş sözleşmesi sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Muhabir: YAPRAK ÖZER