Yerli ve yabancı turistlerinde uğrak yeri olan tarihi Muratpaşa camisinin 4 kapısı ve geniş bir bahçesi bulunuyor. Özellikle cuma günleri vatandaşlar Muratpaşa cami bahçesi namaz için gelenlerle dolup taşarken, bu cami cenaze namazlarına da ev sahipliği yapıyor.  Ayrıca bölgede cuma günleri hem semt pazarı olması nedeniyle vatandaşlar, cami bahçesi banklarında boş yer bulamıyor.

ÇİMENLERDE UYUYANLARDAN RAHATSIZLAR

Be16Cf83 Dbf8 4A18 9995 Cdebb612D9Ad

Bahçeye yetkililer tarafından yeni banklar ve oturma gruplarının yapılmasını isteyen vatandaşlar,” Çimenler üzerinde uyuyan ve horultuları uzaktan bile duyulabilen vatandaşlardan şikâyetçiyiz, onlardan rahatsız oluyoruz. Bazen uyarıyoruz, uyarımızı duyduğu halde, başını kaldırıp, dönüp diğer tarafına yatıyor. İlgilerin bu konuda önlem almasını istiyoruz, durumu cami imamına da bildirdik.” dediler.

İLÇEYE ADINI VEREN CAMİ

B1989A03 A173 4353 9B56 758768F56414

Antalya’da ürküten tablo! Bir sabah uyanacağız Antalya olmayacak Antalya’da ürküten tablo! Bir sabah uyanacağız Antalya olmayacak

Öte yandan Cami girişinde zaman zaman da hayır için ve ölmüşlerinin ruhu için izzet ikramda bulunan vatandaşlarda yer alıyor. Vatandaşa ücretsiz dağıtılan İzzet ikramlar arasında bisküvili lokum, lokma tatlısı, helvalı ekmek, pişi yer alıyor.  İlçeye adını veren Tarihi Muratpaşa camisi Antalya’nın simge camilerindendir.

Muhabir: ayfer şimşek