Belediyenin Değirmenönü Sanat Merkezi'nde açtığı kurslara katılıp öğretmen Dilek Sogay'ın eğitmenliğinde yeteneklerini ortaya çıkaran 67 yaşındaki 2 çocuk annesi Suzan Kirişçioğlu, 59 yaşındaki 2 çocuk annesi Aysun Taşkıran resim yapmaya karar verdi. Emekli lise öğretmeni Kirişçioğlu 7 yıl, emekli bankacı Taşkıran da 5 yıl karakalem, suluboya, yağlıboya ve akrilik boya tekniklerinde resim eğitimi aldı.

ESERLER BEĞENİYE SUNULDU

Ressam olma hayallerini sabır ve azimle çalışarak gerçekleştiren Suzan Kirişçioğlu ile Aysun Taşkıran, resim öğretmeni Dilek Sogay'ın verdiği tam notlar ve "Artık eserlerinizi sergileyebilecek düzeye geldiniz" önerisiyle resim çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

Ilk Sergi Heyecani 49499 (2) (Small)

Alanya’daki Ziynet Sali konserinde Türk-Yunan vurgusu Alanya’daki Ziynet Sali konserinde Türk-Yunan vurgusu

SERGİYE YOĞUN İLGİ

Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde açılan serginin açılış kurdelesini Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülnur Karaaslan, kurs öğretmeni Dilek Sogay, öğrencileri Suzan Kirişçioğlu, Aysun Taşkıran, galeri yöneticisi Özge Gür alkış eşliğinde birlikte kesti. Sergiye, AKHEM kursiyerleri, sanatçı ve sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu.

ANTALYA İKİ RESSAM KAZANDI

Gülnur Karaaslan, sergilenen eserleri incelerken, "Belediyemizin açtığı kurslara katılıp yeteneklerini ortaya çıkaran genç ve yetişkin kursiyerlerimiz hayallerini gerçekleştiriyor. Bugün Antalya'mıza iki ressam daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi, kurs öğretmeni Dilek Sogay'a, Suzan Kirişçioğlu, Aysun Taşkıran'ı kutladı.

Ilk Sergi Heyecani 49499 (1) (Small)

SANAT ATÖLYESİ AÇACAKLAR

5 ve 7 yıllık resim çalışmalarından oluşan eserlerini ilk kez görücüye çıkarmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan Suzan Kirişçioğlu- Aysun Taşkıran ikilisi de gördükleri ilgi karşısında duygulu anlar yaşadı, "Hedefimiz atölye açıp çocuk, genç ve yetişkinlere resim sevgisini aşılamak" dedi.

Kaynak: DHA