Antalya Büyükşehir Belediyesi haziran ayı olağan meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste Teleferik kazası sonrası tutuklanan ve 61 gün tutuklu kaldıktan sonra Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün serbest bırakılmasının heyecanı yaşandı.

Büuükşehir Belediyesi Meclis Lara Sahili (6)

Gündem dışı konuşan siyasi partilerin gurup sözcüleri Kocagöz’e geçmiş olsun dileğinde bulundular. 100 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste gözler Muratpaşa Lara Sahili’nde yeni açılacak olan 6 büfedeydi. Toplu oylamanın yapıldığı mecliste alınan karar dikkatleri üzerine çekti.

O BÜFELER MECLİSTEN GEÇTİ

Antalya Lara Plaji (Small)

Geçtiğimiz mart ayında Antalya Büyükşehir Belediyesi, 5 adet büfe ve plaj yerini ihale etmişti. 6 metrekare büyüklüğünde olacak olan büfelerin 102 metrekarelik gölgelik ve bin metrekarelik de şemsiye-şezlong alanı bulunuyor. Ayrıca tesislerde 17 metrekare tuvalet, 8 metrekare duş, 5 metrekare de soyunma kabini var. Sahildeki bu tür büfelerin zaman içerisinde kontrolden çıkarak yayılmaları, vatandaşların ücretsiz denize girmesini engellemeleri tartışmalara neden oldu. Bu nedenle de Antalyalılar yeni plajlara sıcak bakmıyordu. Antalya Büyükşehir Belediye meclisinde Lara Sahili’nde yapılacak olan 6 büfe için alınan karar merakla bekleniyordu. O karar meclisten geçti.

KONYAALTI’NDA NE OLMUŞTU?

Sahil Kostebek Yuvasi (Small)

Antalya’nın en lüks semtinde vatandaşlar markete hasret kaldı Antalya’nın en lüks semtinde vatandaşlar markete hasret kaldı

Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın dünyaca ünlü plajı Konyaaltı Sahili’nde inşaatına başlanan büfe yerleri ile ilgili yöre sakinleri ayağa kalkmıştı. Sahilde yeni büfe ve plaja karşı çıkan vatandaşları sahilin kazılarak beton blok döşenmek istemesi çileden çıkarmıştı. Bu durumu özellikle Konyaaltı sakinleri tepki gösterirken burada ihaleyi alan firma sahili kazarak adeta köstebek yuvasına çevirmişti.

Büuükşehir Belediyesi Meclis Lara Sahili (1)

Burada iş makinaları ile kazı yapan firma kazdığı alanlara yerleştirilmek üzere beton küpler getirmişti. Bu tepkiler üzerine devreye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek girmiş, buradaki inşaatı geçici süre durdurmuştu. Zabıtanın beklemeye başladığı büfe ve plaj inşaatında firma yeniden sahili düzelterek beton blokları da oradan kaldırmıştı. Muratpaşalılar Konyaaltı’nda yaşanan sorunun Lara’da yaşanmasından endişe ediyor.

Muhabir: Sibel YEŞİL