Turistlerin uğrak noktalarından Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinde Kurban Bayramı durgun geçti. Üniversite ve lise sınavlarının ardından işlerin yoğunlaşmasını bekleyen esnaf, öngördüğü turist ve müşteri akışının oluşmaması nedeniyle hayrete düştü. Son yılların en sakin bayramını geçirdiklerini ifade eden işletmeciler, yaz sezonunu hala açamadıklarını ancak ilerleyen günlerde işlerin düzelmesini umut ettiklerini dile getirdi.

Yogunluk Beklenilen Gibi Olmadı (1) (Small)

"BAYRAM BİZİM UMUDUMUZDU"


Lületaşı ustası Erol Güler, "İşler güçler biraz sıkıntılı. Bayram bizim umudumuzdu. Ama maalesef bayram tatilinin 9 günü oluşu insanların denizli yerlere gitmesine ve bizi terk etmesine neden oldu. Yani esnaf sezonu açamadı. Bu durgunluk bayram öncesinden başlamıştı.

Yaz ayında yağan şiddetli yağışlar nedeniyle Yardan Çayı taştı… Kafeteryalar sular altında kaldı Yaz ayında yağan şiddetli yağışlar nedeniyle Yardan Çayı taştı… Kafeteryalar sular altında kaldı

Yogunluk Beklenilen Gibi Olmadı (4) (Small)

Bayram öncesi lise ve üniversite sınavları derken bu olay işleri biraz sıkıntıya soktu. Dolayısıyla çok durgun bir bayram geçirdik. Belki de bayram süresince Eskişehir'e 100 bin turist girişi bile olmadı" dedi.

Kaynak: İHA