Büyükşehir Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyler için Döşemealtı ilçesinde hizmet veren Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ücretsiz yaz okulu başladı. 250 özel bireyin katıldığı yaz okulunda çok sayıda branşlarda eğitim veriliyor. Yaz okulunun içerisinde yüzme kursu da var. Fizik tedavi seanslarına ek olarak yüzme eğitimi alan özel bireylerin kas iskelet sistemleri yüzme sporu ile güçlendirilmesi hedefleniyor. Görevli öğretmen ve cankurtaranın da hazır bulunduğu yaz okulunda kurs sakinleri hem eğleniyor hem de çeşitli etkinliklerle yazı dolu dolu yaşıyor.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/08/OZEL-BIREYLERE-YAZ-OKULU-1-Medium.jpg default

YAZ BOYUNCA SÜRECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetler Şube Müdürü Fatin Iltar, “Okulumuzun mevcut öğrencilerine sosyalleşmeleri ve fizik tedavi seanslarına katkı koyması adına yaz okulumuzda yüzme kursu açtık. Yaklaşık 250 civarında öğrencimiz yaz okulunda çeşitli branşlarda eğitim alıyor. Bunların 56’sı da yüzme eğitimi alıyor. Havuzumuzda görevlilerimiz, cankurtaranımız mevcut. Ailelerimizde çocuklarını gözetim altında tutuyor. Bu etkinliklerimiz yaz boyunca devam edecektir” dedi.

OKULDAN HİZMET

Rehabilitasyon merkezinden 15 yıldır yararlandıklarını belirten Hamire Kuzucu, 30 yaşındaki oğlu Sinan Kuzucu’nun yüzme kursunu çok sevdiğini ve tedavisine de katkı sağladığını söyledi. Okuldan etkinlikleriyle, tedavisiyle, yüzme eğitimleriyle ve öğretmenlerin ilgisiyle tesisten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kuzucu, “Oğlumda Serebral palsi ya da diğer bir ifadeyle beyin felci hastalığı var. El ve ayağında motor becerilerini yerine getiremediği için fizik tedavi görüyor. Yaz okulunda çok eğleniyorlar, hem de yüzme bütün kaslarını çalıştırdığı için tedavisine büyük katkı sağlıyor. İhtiyacı olan herkesin bu okuldan hizmet almasını isterim” diye konuştu. 

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/08/OZEL-BIREYLERE-YAZ-OKULU-3-Medium.jpg default

KONUŞMASI DÜZELDİ

Konuşma geriliği olan 7 yaşındaki kızının tedavi sonucu artık rahatlıkla konuştuğunu ifade eden Selami Aksay ise yaz kursunu da çok başarılı olduğunu belirtti. Aksay, “Dil terapisi için çocuğumu getirmiştim şu anda konuşması düzeldi. Çok memnunuz” dedi. BÜLTEN